Ekstraklasa. Dwa karne, dwie czerwone kartki i szczęśliwa wygrana Jagiellonii

Jagiellonia Białystok, dzięki trafieniu Łukasza Sekulskiego w doliczonym czasie gry, pokonała na własnym stadionie Górnika Zabrze 2:1 w spotkaniu 2. kolejki Lotto Ekstraklasy. Goście kończyli mecz w „dziewiatkę” po czerwonych kartkach dla Daniego Suareza i Davida Ledecky’ego.

W Białymstoku długo zanosiło się na niespodziankę. W 56. minucie na prowadzenie wyszli bowiem podopieczni Marcina Brosza. Po zgraniu głową przez Rafała Kurzawę w sytuacji sam na sam z Marianem Kelemenem znalazł się Igor Angulo. Hiszpański napastnik pewnie wykorzystał okazję i mocnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce rywali.

Radość Górnika nie trwała jednak zbyt długo. Kilkanaście minut później główny arbiter zawodów wyrzucił z boiska Daniego Suareza po tym, gdy ten zatrzymał piłkę ręką we własnym polu karnym, a „jedenastkę” na gola zamienił płaskim uderzeniem Arvydas Novikovas.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry decydujący cios wyprowadzili zawodnicy Ireneusza Mamrota. Sytuacja była analogiczna do tej z 70. minuty. Tym razem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał David Ledecky za faul na Novikovasie. Do rzutu karnego podszedł Łukasz Sekulski, który mierzonym strzałem zapewnił swojej drużynie niezwykle cenną wygraną.

Dzięki kompletowi punktów Jagiellonia wskoczyła na fotel lidera wraz z Wisłą Kraków. Pierwszą pozycję może jednak stracić na rzecz Zagłębia Lubin, jeśli ten pokona jutro na własnym obiekcie Śląsk Wrocław różnicą przynajmniej dwóch bramek. Górnik natomiast, z trzema oczkami na koncie, spadł na piąte miejsce w ligowej tabeli.