Ekstraklasa. Kanonada w Kielcach, Krzysztof Drzazga bohaterem Wisły Kraków

Aż osiem goli zobaczyli kibice w Kielcach, gdzie miejscowa Korona mierzyła się z Wisłą Kraków w meczu 25. kolejki piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. Ostatecznie Biała Gwiazda rozgromiła złocisto-krwistych 6:2. Pierwszoplanową postacią w ekipie gości był zdobywca trzech bramek Krzysztof Drzazga.

Krakowianie jechali do Kielc z nadzieją na zwycięstwo po dwóch porażkach z rzędu: z Lechią i Pogonią. Korona chciała z kolei zrehabilitować się przed własną publicznością za porażkę z zeszłego tygodnia w Sosnowcu 1:4.

Jako pierwsi gola w tym meczu strzelili gospodarze w 14. minucie. Z rzutu wolnego celnie uderzył Wato Arweładze. Wydaje się jednak, że w tej sytuacji lepiej powinien zachować się bramkarz Wisły Mateusz Lis. Biała Gwiazda doprowadziła do remisu dziesięć minut później. Vullnet Basha podał na prawą stronę do Łukasza Burligi, który pobiegł z piłką do końcowej linii boiska, zagrał w pole bramkowe gospodarzy, a całą akcję skutecznie zakończył Krzysztof Drzazga.

W 28. minucie kielczanie ponownie wyszli na prowadzenie. Swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Wato Arweładze, który skuteczną „główką” wykończył składną akcję swojej drużyny. W 37. minucie Wisła ponownie doprowadziła do wyrównania. Vullnet Basha zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do wbiegającego Jakuba Błaszczykowskiego, który w sytuacji sam na sam pokonał Michała Miśkiewicza.

Po zmianie stron goście z Krakowa kontynuowali strzelecki festiwal. W 51. minucie Jakub Błaszczykowski znakomicie podał do wychodzącego na czystą pozycję Krzysztofa Drzazgi, który po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Nie minęły minuty minuty, a Biała Gwiazda prowadziła już 4:2. Debiutanckie trafienie w barwach Wisły zamontował Vukan Savicević.

To nie był jednak koniec popisów zespołu z Krakowa. W 65. minucie w zamieszaniu po rzucie rożnym Sławomir Peszko zagrał w pole bramkowe, a Łukasz Burliga uprzedził obrońców i z bliska wpakował futbolówkę do siatki gospodarzy. Wynik został ustalony w 80. minucie. Vullnet Basha dośrodkował w pole karne Korony, Marcin Wasilewski zgrał piłkę głową do Krzysztofa Drzazgi, który z kilku metrów udem skierował ją do bramki, kompletując tym samym hat-tricka. Ostatecznie Wisła rozbiła kielecką Koronę 6:2.

Dzięki wygranej, Wisła zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem trzydziestu pięciu punktów. Złocisto-krwiści, którzy do tej pory zgromadzili jedno oczko więcej, plasują się na ósmej pozycji w stawce.