Ekstraklasa. Kandydat do tytułu remisuje z beniaminkiem

Rozczarowująca inauguracja Lotto Ekstraklasy w Poznaniu. Miejscowy Lech, typowany na jednego z kandydatów do mistrzostwa Polski, zremisował bezbramkowo z beniaminkiem – Sandecją Nowy Sącz. To zły prognostyk przed zbliżającym się rewanżem II rundy eliminacji Ligi Europy.

Sandecja Nowy Sącz – choć debiutuje w Lotto Ekstraklasie – ma za sobą ponad 100-letnią historię. Kolejorz swoje początki będzie świętował w 2020 roku. Na boisku spotkały się zatem jedne z najstarszych polskich drużyn. Tyle podobieństw, bo faworyt był jeden – Lech, wskazywany na jednego z głównych kandydatów do mistrzostwa Polski.

W 2. minucie widowiska Michała Gliwę próbował zaskoczyć Radosław Majewski. Golkiper Sandecji zatrzymał mocny strzał zza pola karnego. Po długim okresie, kiedy gra toczyła się w środku pola, ponownie zaatakowali gospodarze. Centrował Maciej Gajos, a futbolówkę do Majewskiego klatką piersiową zgrał Mario Situm. Pomocnik uderzył dobrze, jednak jeszcze lepiej interweniował Gliwa, który wyrastał na bohatera beniaminka.

Podopieczni Nenada Bjelicy próbowali pójść za ciosem i regularnie gościli na połowie przeciwnika. Aktywny był zwłaszcza Mario Situm. W 39. minucie do zdobycia gola niewiele zabrakło Maciejowi Gajosowi. Futbolówkę zmierzającą w okienko zdołał odbić golkiper Sandecji. Michał Gliwa równie dobrze spisał się kilka chwil później, kiedy fantastyczną paradą zatrzymał potężne uderzenie Radosława Majewskiego.

W drugiej odsłonie Sandecja z każdą minutą przybliżała się do niespodzianki. Kolejorz próbował, ale jego ataki albo kończyły się na obrońcach, albo na doskonale dysponowanym dziś bramkarzu. Nie pomogły także zmiany. Mihai Radut, Deniss Rakels i Christian Gytkjaer nie zdołali odwrócić losów widowiska.

Wynik 0:0 to dla faworyzowanych podopiecznych Nenada Bjelicy sroga lekcja – nie tylko skuteczności, ale także konsekwencji. Szansę na rehabilitację Kolejorz będzie miał w najbliższy czwartek. W spotkaniu z FK Haugesund trzecia drużyna ubiegłego sezonu Ekstraklasy będzie musiała odrabiać straty. W pierwszym meczu przegrała bowiem 2:3.