Ekstraklasa. Jagiellonia wraca na zwycięskie tory

Jagiellonia Białystok przełamała niemoc i sięgnęła po piąte zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Ireneusza Mamrota przed własną publicznością pokonali Cracovię 3:1. Do siatki Pasów trafiali Bartosz Kwiecień i Cillian Sheridan.

Po porażce z Miedzią i remisie w Płocku Jagiellonia miała coś do udowodnienia, tym bardziej, że wcześniej w pojedynkę próbowała ratować honor polskich drużyn w europejskich pucharach.

Podopieczni Ireneusza Mamrota szukali swojej szansy w trakcie stałych fragmentów gry. Po uderzeniu Ivana Runje na wysokości zadania stanął Maciej Gostomski. Później tempo rywalizacji mocno spadło. Zryw chwilę przed przerwą odnotowali gospodarze. Tym razem pomógł im rzut wolny. Centrował Guilherme Sitya, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Bartosz Kwiecień.

Jaga nie czekała na odpowiedź rywali, ale sama wzięła się do ciężkiej pracy. Zaraz po przerwie kolejne dośrodkowanie Guilherme na gola zamienił Cillian Sheridan. W 70. minucie ten sam zawodnik wykończył szybką kontrę swojego zespołu. Przemysław Frankowski zagrał na wolne pole do Arvydasa Novikovasa, i to właśnie Litwin mógł dopisać przy swoim nazwisku asystę.

Cracovię stać było dziś tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki. Kwadrans przed ostatnim gwizdkiem arbitra Marian Kelemen miał spory problem z zatrzymaniem uderzenia Michala Siplaka. Na to tylko czekał Airam Cabrera, który zmylił golkipera i trafił do pustej bramki.

Wynik nie uległ już zmianie. To Jagiellonia przełamała niemoc i awansowała na 2. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Cracovia jest ostatnia, bo nie potrafiła wygrać choćby jednego z ośmiu spotkań.

* * *

Jagiellonia Białystok – Cracovia 3:1 (1:0)
Bartosz Kwiecień 45’ Cillian Sheridan 53’ 70’ – Airam Cabrera 74’

Jagiellonia: Marian Kelemen – Jakub Wójcicki (33′ Łukasz Burliga), Ivan Runje, Nemanja Mitrović, Guilherme Sitya – Bartosz Kwiecień, Martin Pospisil – Przemysław Frankowski, Arvydas Novikovas (76′ Mile Savković), Cillian Sheridan – Roman Bezjak (88′ Karol Świderski)

Cracovia: Maciej Gostomski – Cornel Rapa, Michał Helik, Niko Datković, Michal Siplak (81′ Diego Ferraresso) – Janusz Gol – Sierdier Sierdierow (56′ Sebastian Strózik),  Javi Hernandez (56′ Filip Piszczek), Milan Dimun, Mateusz Wdowiak – Airam Cabrera

Żółte kartki: Przemysław Frankowski, Roman Bezjak, Łukasz Burliga (Jagiellonia) oraz Javi Hernandez, Cornel Rapa, Michal Siplak (Cracovia)