Ekstraklasa. Jagiellonia przełamała się w Lublinie

Po dwóch porażkach z rzędu ligowy mecz wygrała Jagiellonia Białystok. Podopieczni trenera Michała Probierza pokonali na wyjeździe Górnika Łęczna 2:0 w spotkaniu 7. kolejki piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. Dzięki kompletowi punktów Jaga wskoczyła na fotel lidera rozgrywek.

Zawodnicy z Białegostoku po udanym początku sezonu w ostatnich meczach wpadli w lekki dołek formy. Jagiellonia poniosła bowiem dwie porażki z rzędu. Górnik w dwóch poprzednich kolejkach wywalczył co prawda cztery punkty, ale i tak zajmował miejsce tuż przed strefą spadkową. Dla każdej z drużyn trzy oczka były wymarzoną zdobyczą.

Rados³aw Pruchnik Fiodor CernychJuż w 4. minucie na prowadzenie mogli wyjść gospodarze, ale po strzale Grzegorza Piesia piłka trafiła w poprzeczkę. W kolejnych minutach celne uderzenia na bramkę rywali oddawali piłkarze obu zespołów, jednak za każdym razem bramkarze nie mieli problemów z interwencją. W 24. minucie na prowadzenie wyszła Jagiellonia. Podopieczni Michała Probierza stracili futbolówkę w środku pola, a szybką kontrę gości skutecznie wykończył Fiodor Cernych. Pięć minut później w dogodnej sytuacji znalazł się Taras Romanczuk, który z kilku metrów podwyższył prowadzenie białostoczan.

Przemys³aw Frankowski Grzegorz BoninMając w zanadrzu dwubramkową przewagę, Jaga kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Od 67. minuty łęcznianie jeszcze bardziej skomplikowali sobie sytuację, gdyż musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Łukasza Tymińskiego. W końcówce jeszcze jedną szansę na gola miał Cernych, ale uderzył zbyt lekko i piłkę pewnie chwycił Sergiusz Prusak. Ostatecznie goście triumfowali 2:0.

Jagiellonia, dzięki dzisiejszej wygranej, ma na koncie trzynaście punktów i przynajmniej do jutra będzie liderem Ekstraklasy. Górnik natomiast z dorobkiem pięciu oczek plasuje się na czternastej pozycji w ligowej tabeli.