Ekstraklasa. Jagiellonia lepsza od Śląska

W meczu rozpoczynającym 23. kolejkę Ekstraklasy piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali na własnym terenie Śląsk Wrocław 2:1. Jaga pokazała „zęby” w dzisiejszym spotkaniu, ponieważ pierwsza straciła gola za sprawą Tomasza Hołoty. Do głosu doszli jednak później miejscowi, którzy dzięki trafieniom Rafała Grzyba i Karola Świderskiego zdobyli komplet punktów.

Już w pierwszych minutach widać było, że żadna z drużyn nie zamierza oddać meczu bez walki. Duża ilość fauli i żółte kartki sprawiły, że na boisku panowała gorąca atmosfera. Dodatkowego smaczku dodał główny arbiter zawodów, który w 17. minucie podyktował rzut karny na korzyść Śląska. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Tomasz Hołota.

Fiodor Cernych Robert PichPo zdobytej bramce wrocławianie cofnęli się do obrony, skutecznie odpierając zapędy ofensywne rywali. Mimo to, nie utrzymali prowadzenia do końca pierwszej części gry. W 42. minucie Mariusz Pawełek źle interweniował przy strzale Konstantina Wasiljewa, co z „zimną krwią” wykorzystał Rafał Grzyb, z bliska pakując piłkę do bramki gospodarzy.

Po zmianie stron inicjatywa należała już do podopiecznych Michała Probierza. W 51. minucie Rafał Grzyb mógł dać miejscowym prowadzenie, lecz nie trafił czysto w futbolówkę i Mariusz Pawełek mógł odetchnąć z ulgą. Chwilę później szczęścia próbował Wasiljew, jednak piłka po jego uderzeniu poleciała prosto w ręce golkipera przyjezdnych.

Piotr Grzelczak Piotr CelebanSwoją przewagę Jaga udokumentowała dopiero w 77. minucie. Strzał Wasiljewa odbił Pawełek, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że futbolówka znalazła się przy nodze Karola Świderskiego, który tylko dopełnił formalności i pokonał bramkarza gości. W ostatnich minutach zawodnicy Romualda Szukiełowicza nie zdołali doprowadzić już do remisu i komplet punktów ostatecznie pozostał w Białymstoku.

Jagiellonia, dzięki dzisiejszej wygranej, awansowała na 7. pozycję w ligowej tabeli, Śląsk natomiast pozostał na 11. miejscu. W następnej kolejce Jaga zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań, a wrocławianie będą gościć Górnika Zabrze.