Ekstraklasa. Gytkjaer zapewnił Lechowi trzy punkty!

Lech Poznań – dzięki bramce Christiana Gytkjaera – wygrał wyjazdowe starcie w Lubinie z miejscowym Zagłębiem 1:0. Było to osiemnaste trafienie snajpera Kolejorza w tym sezonie.

Pojedynek w Lubinie zapowiadało się arcyciekawie. W poprzedniej kolejce liderujący grupie mistrzowskiej Lech Poznań niespodziewanie uległ przy Bułgarskiej Koronie Kielce, natomiast Zagłębie w Warszawie pokonało Legię. Dodatkowego smaczku dzisiejszemu spotkaniu dostarczał fakt, iż Kolejorz – jeśli poważnie myśli o mistrzostwie – musiał wygrywać. Miedziowi nie mieli nic do stracenia.

Przez pierwsze minuty lepiej prezentowali się goście, lecz nie potrafili wykreować groźnej sytuacji pod bramką Dominika Hładuna. Po kwadransie gra się wyrównała, ale tylko na chwilę, albowiem Lech po „odetchnięciu” nadal starał się skonstruować składną akcję. Podopiecznym Nenada Bjelicy brakowało tzw. „ostatniego podania”.

Pod koniec pierwszej połowy zza szesnastki uderzył Jakub Mares. Futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z defensorów Lecha, ale Matus Putnocky bardzo dobrze interweniował.

Po zmianie stron jeszcze mocniej zaatakowali goście. Najpierw próbował Maciej Gajos, ale jego strzał był niecelny. Bramka padła w 52. minucie. Wtedy w pole karne zacentrował Robert Gumny, podanie przedłużył Mario Situm, a Christian Gytkjaer pokonał golkipera lubinian.

Kolejorz nie poszedł za ciosem, tylko oddał inicjatywę piłkarzom Mariusza Lewandowskiego. Miejscowym brakowało dziś dokładności przy uderzeniach i pomysłu na zaskoczenie obrony rywala. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 1:0.

Dzięki zdobyciu trzech punktów Lech umocnił się na pierwszej pozycji w tabeli. Zagłębie jest siódme. W następnej kolejce zawodnicy Mariusza Lewandowskiego zagrają na wyjeździe z Wisłą Płock. Lech będzie gościł piłkarzy Górnika Zabrze.