Ekstraklasa. Grad goli w Gdyni, Wisła Płock ratuje remis w końcówce

W ramach 20. kolejki Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia podejmowała u siebie Wisłę Płock. Obie drużyny stworzyły świetne widowisko, które ostatecznie zakończyło się remisem 3:3.

Początek spotkania był dość niemrawy i nie wskazywał na to, że w Gdyni będziemy świadkami wielkich emocji. Wszystko zaczęło się w 30. minucie. Dominik Furman przymierzył z rzutu wolnego. Pomocnik z około dwudziestu pięciu metrów nie dał żadnych szans Pavelsowi Steinborsowi. Niedługo później było już 0:2. Strzelec pierwszego gola dośrodkował ze stałego fragmentu gry. Piłka trafiła do Oskara Zawady. Napastnik skierował ją głową w kierunku bramki, a ta odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W pierwszej połowie nie popisali się fani gdynian. Kibice rzucili petardą w kierunku Thomasa Daehne. Golkiper został przez to ogłuszony, ale doszedł do siebie i mógł kontynuować mecz

W przerwie trener Zbigniew Smółka wykonał dwie zmiany. Na boisku pojawili się Adam Danch i Mateusz Młyński. Pierwszy z nich dość szybko wpłynął na przebieg gry. W 47. minucie Michał Janota wrzucił futbolówkę w pole karne. Opóźnienie defensywy gości wykorzystał Adam Danch, który bez problemu zdobył bramkę kontaktową. Po nieco ponad godzinie Adam Dźwigała sfaulował w polu karnym Lukę Zarandię za co sędzia podyktował rzut karny. Do wykonania „jedenastki” podszedł Michał Janota. Pomocnik okazał się pewnym egzekutorem, doprowadzając tym samym do wyrównania.

Niedługo przed końcem regulaminowego czasu gry najskuteczniejszy strzelec Arki wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Michał Janota świetnym uderzeniem zza „szesnastki” posłał piłkę w okienko bramki. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. W 88. minucie Dominik Furman dośrodkował w pole karne. Futbolówkę przedłużył Adam Dźwigała, a Alan Uryga wolejem doprowadził do remisu.

Arka wciąż znajduje się tuż za grupą mistrzowską. Ekipa Zbigniewa Smółki – z dwudziestoma pięcioma punktami na koncie – zajmuje dziewiątą lokatę. Wisła Płock z kolei jest na dwunastym miejscu. Nafciarze mają dwadzieścia oczek w dorobku.