Ekstraklasa. Grad goli w Szczecinie i hat-trick Świerczoka

Świadkami emocjonującego widowiska byli kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń zremisowała z Zagłębiem Lubin 3:3 w spotkaniu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bohaterem meczu został Jakub Świerczok, który popisał się hattrickiem i zapewnił swojej drużyny jeden punkt w doliczonym czasie gry.

Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiali gospodarze. Portowcy dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej zagrażali bramce rywala. Swoją przewagę udokumentowali golem w 29. minucie. Wówczas Spas Delew znakomicie zachował się w polu karnym przeciwnika i mocnym uderzeniem trafił tuż pod poprzeczkę.

Po uzyskaniu prowadzenia piłkarze Kosty Runjaica poszli za ciosem, czego efektem była kolejna bramka. Jakub Piotrowski zdecydował się na strzał w najmniej spodziewanym momencie. Będąc po prawej stronie „szesnastki”, przymierzył w taki sposób, że zdezorientowany Martin Polacek nawet nie interweniował.

Chwilę później Zagłębie zmniejszyło straty. Najaktywniejszy w zespole gości Jakub Świerczok trafił głową z najbliższej odległości. To nie był jednak koniec emocji w pierwszej połowie meczu. Jeszcze przed przerwą efektownym uderzeniem popisał się bowiem David Niepsuj, ponownie wyprowadzając Pogoń na dwubramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron Miedziowi przystąpili do ofensywy. Dzięki odważnej grze w ataku zawodnicy Mariusza Lewandowskiego wywalczyli rzut karny w 51. minucie. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Jakub Świerczok. W dalszej fazie pojedynku gra się wyrównała. Końcówka należała jednak do lubinian, którzy w doliczonym czasie doprowadzili do remisu. Alan Czerwiński zacentrował z prawej strony boiska, a Jakub Świerczok po raz trzeci w dzisiejszym spotkaniu pokonał Łukasz Załuskę.

Podział punktów spowodował, że Zagłębie awansowało na szóste miejsce w ligowej tabeli. Portowcy z kolei nadal pozostają na ostatniej pozycji. W następnej kolejce Miedziowi podejmą na własnym terenie Lecha Poznań, zaś ekipa ze Szczecina zmierzy się w delegacji z Lechią Gdańsk.