Ekstraklasa. Grad goli i dwie „jedenastki” w Kielcach

Korona Kielce pewnie pokonała 4:2 Wisłę Płock w spotkaniu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy. Arbiter przyznał miejscowym dwa rzuty karne. Oba pewnie wykorzystał Jacek Kiełb. O zwycięstwie złocisto-krwistych przesądzili jeszcze Ilijan Micanski i Miguel Palanca.

Pierwsze  minuty spotkania były bardzo emocjonujące. Zarówno jedni, jak i drudzy mieli szansę na strzelenie bramki. Zabrakło jednak determinacji w wykończeniu. Na pierwsze trafienie czekaliśmy do 24. minuty. Wtedy wynik rywalizacji otworzył były zawodnik m.in. Lecha Poznań – Ilijan Micanski.

Po wyjściu na prowadzenie kielczanie zamknęli płocczan na ich połowie, co przyniosło efekt w postaci rzutu karnego. Do piłki podszedł Jacek Kiełb i pewnym uderzeniem pokonał Seweryna Kiełpina. Mimo straconych dwóch goli Wisła potrafiła się podnieść i strzelić bramkę kontaktową. W 43. minucie Dimitar Iliew fenomenalnie zagrał do Giorgiego Merebaszwiliego, a Gruzin dał swoim trafieniem nadzieję na odwrócenie losów widowiska.

Tuż po zmianie stron  podopieczni Marcina Bartoszka strzelili kolejnego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Miguel Palanca. Była to szósta bramka Hiszpana w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Nie był to jednak ostatni cios miejscowych. W 65. minucie arbiter po raz drugi wskazał na „wapno”. Ponownie do piłki podszedł Kiełb i pokonał bezradnego Kiełpina.  Podopieczni Marcina Kaczmarka chcieli zmniejszyć rozmiary porażki. Ta sztuka udała im się w końcówce spotkania –  rezerwowy Jose Kante pewnym uderzeniem pokonał Michala Peskovicia.

Po dzisiejszym zwycięstwie Korona awansowała na 7. pozycję. Nafciarze plasują się na 12. lokacie. W następnej kolejce złocisto-krwiści zagrają w Gdyni z Arką, a Wisła Płock na własnym boisku podejmie Zagłębie Lubin.