Ekstraklasa. Grad bramek w Lubinie, popis Zagłębia w starciu z Piastem!

Piast Gliwice nie wykorzystał wczorajszego potknięcia Legii Warszawa i przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:4 w meczu 29. kolejki Ekstraklasy. Komplet punktów Miedziowym zapewniły dwa trafienia Łukasza Janoszki, a także bramki Filipa Starzyńskiego oraz Filipa Jagiełły.

Oba zespoły już od dłuższego czasu pozostawały niepokonane w ligowych rozgrywkach. Zagłębie przed dzisiejszym meczem mogło pochwalić się serią pięciu spotkań bez porażki, Piast natomiast nie przegrał żadnego z czterech poprzednich konfrontacji.

Filip Starzyñski i Jakub Szmatu³aOd pierwszego gwizdka arbitra do ataku ruszyli gospodarze. W 2. minucie Filip Starzyński zacentrował na głowę Łukasza Janoszki, a ten umieścił piłkę w siatce rywali. Chwilę później było już 2:0. Kornel Osyra sfaulował we własnym polu karnym dobrze grającego Janoszkę, a sędzia wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Filip Starzyński. Miedziowi po wymarzonym początku kontrolowali wydarzenia na boisku i stwarzali kolejne groźne sytuacje pod bramką Jakuba Szmatuły. Więcej goli jednak w pierwszej części gry już nie padło.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Piotra Stokowca dominowali i stwarzali kolejne sytuacje £ukasz Janoszka, Kamil Vacek, Jakub Szmatu³apodbramkowe. W 54. minucie Miedziowi prowadzili już 3:0. Po raz drugi w tym spotkaniu Jakuba Szmatułę pokonał Łukasz Janoszka. Po trzecim straconym golu do pracy zabrali się przyjezdni. Lepsza postawa gliwiczan przyniosła im w końcu kontaktową bramkę. W 64. minucie Mateusz Mak wykorzystał chaos panujący w polu karnym rywali i „główką” zmusił do kapitulacji Martina Polacka. To nie był koniec festiwalu strzeleckiego w Lubinie, albowiem w 81. minucie Filip Jagiełło mocnym uderzeniem zza pola karnego przypieczętował okazałe zwycięstwo Zagłębia.

Po 29. rozegranych kolejkach Piast jest wiceliderem tabeli i ma cztery punkty straty do Legii Warszawa. Zagłębie z kolei umocniło się na 5. pozycji, a do trzeciej w stawce Cracovii traci już tylko jedno oczko. W ostatniej kolejce fazy zasadniczej rozgrywek Piastunki podejmą na własnym terenie Jagiellonię Białystok, natomiast Miedziowi zagrają na wyjeździe z Wisłą Kraków.