Ekstraklasa. Górnik remisuje i wciąż jest w strefie spadkowej

Kolejny rozczarowujący mecz Górnika. Zabrzanie zaledwie zremisowali na własnym terenie z Arką Gdynia 1:1 i tym samym pozostali w strefie spadkowej Lotto Ekstraklasy.

Mecz od początku mógł się podobać kibicom zgromadzonym przy Roosevelta. W 10. minucie bliscy szczęścia byli przyjezdni, gdy po uderzeniu Macieja Jankowskiego świetną interwencją popisał się debiutujący w lidze Daniel Bielica.

Z czasem coraz groźniej wyglądały akcje podopiecznych Marcina Brosza, którzy swoją przewagę udokumentowali w 31. minucie. Wówczas gospodarze krótko rozegrali rzut rożny. Piłkę w pole karne rywali zacentrował Adam Wolniewicz, a Dani Suarez celną „główką” wyprowadził miejscowych na prowadzenie.

W dalszej fazie spotkania zabrzanie kontrolowali to, co się działo na boisku. Do czasu. A konkretnie do 57. minuty, kiedy to Michał Nalepa zaskoczył źle interweniującego Daniela Bielicę mocnym strzałem z rzutu wolnego. Bramkarz Górnika miał futbolówkę na rękach, ale nie zdołał jej wybić.

Końcowe fragmenty widowiska mogły przynieść wygraną zarówno jednej, jak i drugiej stronie. Zimnej krwi w najważniejszych momentach zabrakło jednak Maciejowi Jankowskiemu oraz Łukaszowi Wolsztyńskiemu, który w ostatniej akcji meczu przegrał pojedynek sam na sam z Pavelsem Steinborsem.

Podział punktów sprawił, że drużyna Marcina Brosza pozostała w strefie spadkowej, na piętnastej pozycji. Arka natomiast, dzięki remisowi, zachowała dziewiąte miejsce.