Ekstraklasa. Górnik pogrąża słabą Termalikę

Górnik Zabrze pokonał na wyjeździe BrukBet Termalikę Nieciecza 2:1 w spotkaniu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy. Komplet punktów gościom zapewniły trafienia Damiana Kądziora oraz Łukasza Wolsztyńskiego. Słonie stać było jedynie na gola autorstwa Samuela Stefanika.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy częściej przebywali na połowie przeciwnika. W najważniejszych momentach brakował jednak Słoniom precyzji. O tym, jak powinno się wykorzystywać stwarzane okazje, w 20. minucie pokazali podopieczni Marcina Brosza. Rafał Kurzawa zagrał dobrą centrę w pole karne, a tam Damian Kądzior z kilkunastu metrów strzelił nie do obrony.

Od tego momentu zabrzanie przejęli inicjatywę, lecz nie potrafili po raz drugi skutecznie przebić się przez defensywę Termaliki, która cierpliwie czekała na swoją szansę. Taka nadarzyła się w 37. minucie. Wówczas błąd obrony gości wykorzystał Samuel Stefanik. Słowak przejął piłkę i pewnym lobem nad wychodzącym z bramki Tomaszem Loską wyrównał stan rywalizacji.

Po przerwie spotkanie stało się ciekawsze. Obie ekipy postawiły na ofensywę i starały się zdobyć gola dającego prowadzenie. W 58. minucie bliscy trafienia byli gospodarze. Stefanik wrzucił futbolówkę w „szesnastkę” rywali, gdzie Artem Putiwcew trafił jednak tylko w słupek. To był znak ostrzegawczy dla przyjezdnych.

Zabrzanie dość szybko zdali sobie sprawę z zagrożenia płynącego ze strony miejscowych i zaczęli grać znacznie lepiej. Efektem tego była bramka Łukasza Wolsztyńskiego w 70. minucie. Snajper gości dobił uderzenie Daniego Suareza i pokonał Jana Muchę. W końcówce zawodnicy Mariusza Rumaka próbowali wywalczyć choćby jeden punkt, lecz po ostatnim gwizdku sędziego musieli uznać wyższość przeciwnika.

Piąta już porażka w obecnym sezonie sprawiła, że Termalica zamyka tabelę, z zaledwie pięcioma oczkami na koncie. Górnik natomiast może pochwalić się serią sześciu ligowych meczów bez przegranej, w efekcie czego wskoczył na drugą pozycję w stawce, a liderowi – Lechowi Poznań – ustępuje jedynie gorszym bilansem bramkowym.