Ekstraklasa. Górnik Łęczna lepszy od Pasów

Górnik Łęczna zwycięsko wyszedł z domowej potyczki z Cracovią 2:1 (2:1) w meczu 23. kolejki TMobile Ekstraklasy. Pierwszą bramkę zdobyły Pasy, a dokładnie Miroslav Covilo. Gospodarze z kolei odpowiedzieli trafieniami Patrika Mraza i Miroslava Bożoka.

Mocnym akcentem spotkanie rozpoczęli piłkarze Cracovii. Najpierw Sergiusza Prusaka próbował pokonać Marcin Budziński. Uderzenie z trzydziestu metrów nad bramką przerzucił golkiper miejscowych. Następnie swoich sił próbowali Bartosz Kapustka i ponownie Budziński. Prusak jednak pewnie bronił dostępu do bramki. W 9. minucie bramkarz gospodarzy w końcu został pokonany. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Miroslav Covilo. Radość gości nie trwała długo. Trzy minuty później Patrik Mraz przymierzył z rzutu wolnego. Interwencja Krzysztofa Pilarza okazała się bezskuteczna.

Następne minuty to skuteczna próba przejęcia kontroli na boisku przez gospodarzy. To przyniosło efekt w postaci objęcia prowadzenia w 25. minucie. Centra Łukasza Mierzejewskiego spadła na głowę Miroslawa Bożoka, a Słowak umieścił piłkę w siatce. Siedem minut przed końcem pierwszej części gry Erik Jendrisek starał się doprowadzić do wyrównania uderzeniem z rzutu wolnego. Jego strzał spokojnie złapał Prusak.

Podobnie jak pierwszą część tak i drugą lepiej zaczęli goście. W 56. minucie Boubacar Dialiba w pojedynku sam na sam z golkiperem rywali okazał się słabszy. Kolejne minuty to atak pozycyjny Cracovii. Kwadrans przed końcem groźnie uderzał Bartosz Kapustka – piłka po strzale pomocnika Pasów poleciała tuż nad bramką zawodników z Łęcznej.

W ostatniej minucie podstawowego czasu gry szansę na wywalczenie remisu w tym spotkaniu miał Marcin Budziński. Efektowną paradą popisał się znakomicie dzisiaj broniący Prusak. Chwilę później Jendrisek powinien był strzelić bramkę. Przestrzelił jednak z odległości pięciu metrów.

Po zwycięstwie nad Pasami piłkarze Jurija Szałatowa zajmują 8. lokatę. Cracovia jest 14 i traci do 13-stej Korony Kielce trzy oczka. W następne kolejce Górnik zawita do Bydgoszczy, by powalczyć o punkty z trzecią Jagiellonią, natomiast Cracovia zmierzy się u siebie z Piastem Gliwice.