Ekstraklasa. Cztery gole i podział punktów w Lubinie

W meczu inaugurującym 8. kolejkę Lotto Ekstraklasy piłkarze Zagłębia Lubin zremisowali przed własną publicznością z Wisłą Płock 2:2. Z podziału punktów bardziej musiała się cieszyć drużyna Jerzego Brzęczka, która po przerwie odrobiła dwubramkową stratę.

Pierwsza połowa spotkanie zdecydowanie należała do gospodarzy. Podopieczni Piotra Stokowca długimi fragmentami nie schodzili z połowy rywala, a do szatni udali się przy dwubramkowym prowadzeniu. Najpierw sposób na Seweryna Kiełpina znalazł Jakub Świerczok, który w 34. minucie po zagraniu od Filipa Starzyńskiego jednym ruchem zgubił Damiana Byrtka i strzałem z kilku metrów zmusił golkipera gości do kapitulacji.

Chwilę później było już 2:0 dla Zagłębia. Przy wyprowadzaniu piłki spod własnego pola karnego Dominik Furman tak nieodpowiedzialnie podawał futbolówkę do Seweryna Kiełpina, że ta trafiła do Bartłomieja Pawłowskiego. Pomocnik Miedziowych skorzystał z prezentu i pewnym uderzeniem z najbliższej odległości dopełnił jedynie formalności.

Po zmianie stron obraz gry niespodziewanie uległ zmianie. Tym razem to Wisła zaczęła nadawać ton boiskowym wydarzeniom, w efekcie czego w 57. minucie zaliczyła kontaktowe trafienie. Wówczas zespołową akcję przyjezdnych skutecznym strzałem zakończył Mateusz Piątkowski.

Od tego momentu Nafciarze wyraźnie poczuli swoją szansę na zdobycz punktową i w 69. minucie zadali kolejny cios. Arkadiusz Woźniak sfaulował szarżującego w „szesnastce” miejscowych Giorgiego Merebaszwiliego, a sędzia bez chwili zastanowienia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę bez większych problemów zamienił Nico Varela.

Jak się później okazało, wynik nie uległ już zmianie, choć w doliczonym czasie gry gola na wagę zwycięstwa dla gospodarzy mógł zdobyć Filip Starzyński, któremu po zagraniu od Lubomira Guldana wystarczyło tylko skierować piłkę do siatki. W wydawałoby się prostej sytuacji, rozgrywający Zagłębia minął się jednak z futbolówką…

Remis sprawił, że Miedziowi – przynajmniej do jutra – będą zajmowali fotel lidera ligowych rozgrywek. Wisła z kolei, choć pozostaje bez wygranej w Lotto Ekstraklasie od blisko miesiąca, z dzisiejszego podziału punktów musiała być zadowolona. Zawodnicy Jerzego Brzęczka plasują się obecnie na dwunastym miejscu w tabeli.