Ekstraklasa. Cztery gole w Białymstoku i wygrana Jagiellonii

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali na własnym terenie Zagłębie Lubin 3:1. Gole dla gospodarzy zdobyli Fiodor Cernych, Karol Świderski oraz Przemysław Frankowski. Rywale odpowiedzieli jedynie trafieniem Jakuba Świerczoka.

Jaga rozpoczęła z wysokiego „C”, kiedy już w 2. minucie gry wyszła na prowadzenie. Wówczas Fiodor Cernych strzałem na raty z dwunastu metrów zmusił do kapitulacji Martina Polacka. Kwadrans później podopieczni Ireneusza Mamrota poszli za ciosem. Tym razem sposób na bramkarza Miedziowych znalazł Karol Świderski, który wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła i pewnym uderzeniem z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki.

W dalszej fazie spotkania ton boiskowym wydarzeniom wciąż nadawała Jagiellonia. Mimo jednak kilku dobrych okazji strzeleckich ze strony gospodarzy, do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Zagłębie poważnie bramce strzeżonej przez Mariana Kelemena zagroziło dopiero w 54. minucie i od razu zdobyło kontaktowego gola. Arkadiusz Woźniak uprzedził wychodzącego na czternasty metr golkipera miejscowych i trącił piłkę do Jakuba Świerczoka, a ten spokojnie dopełnił formalności.

Wydawało się, że goście złapią wiatr w żagle i będą w stanie doprowadzić do remisu, ale nic bardziej mylnego. W 78. minucie losy meczu rozstrzygnął bowiem Przemysław Frankowski, który po prostopadłym podaniu od Arvydasa Novikovasa bez większych problemów pokonał w sytuacji sam na sam Martina Polacka. Ostatecznie Jaga wygrała 3:1, dzięki czemu awansowała na piąte miejsce w ligowej tabeli. Ich dzisiejszy rywal z kolei ma tyle samo punktów na koncie i plasuje się obecnie na czwartej pozycji.

W następnej kolejce drużyna prowadzona przez trenera Ireneusza Mamrota zmierzy się na wyjeździe w Płocku z miejscową Wisłą. Zespół Piotra Stokowca podejmie natomiast przed własną publicznością przedostatnią w stawce Cracovię.