Ekstraklasa. Gerard Badia zapewnił wygraną Piastowi

Piast Gliwice pokonał na własnym obiekcie Koronę Kielce 1:0 w spotkaniu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy. Komplet punktów wicemistrzom Polski zapewnił Gerard Badia.

Już pierwsze minuty meczu pokazały, że obie ekipy będą grały na granicy faulu, dlatego sędzia miał ogrom pracy i często musiał używać gwizdka. Po piętnastu minutach delikatną przewagę uzyskali goście, lecz nie potrafili poważnie zagrozić bramce Jakuba Szmatuły. Po upływie dwóch kwadransów dobrą sytuację mieli podopieczni Radoslava Latala. Błąd Pape Diawa próbował wykorzystać Gerard Badia, jednak z jego uderzeniem z bliskiej odległości poradził sobie Zbigniew Małkowski. W końcówce pierwszej połowy dobrą sytuację na gola zmarnował Tomasz Mokwa, którego w ostatniej chwili powstrzymali kieleccy obrońcy.

Po zmianie stron zarówno Piast, jak i Korona miały swoje okazje do zdobycia bramki. Bardziej konkretni byli jednak Rados³aw Murawski Gerard Badia Mateusz Mo¿d¿eñgliwiczanie, wychodząc w 56. minucie na prowadzenie. Michał Masłowski odebrał piłkę jednemu z rywali i zagrał do Sasy Ziveca. Snajper gliwickiego zespołu dojrzał Gerarda Badię, a ten płaskim strzałem zmusił do kapitulacji golkipera złocisto-krwistych. Taki obrót sprawy wyraźnie dodał skrzydeł gliwiczanom, którzy dążyli do zadania kolejnego ciosu. Szczęścia szukali Maciej Jankowski i ponownie Badia, lecz czujny między słupkami Małkowski spisywał się bez zarzutu. Ostatecznie wicemistrzowie Polski zgarnęli komplet punktów, triumfując 1:0.

Dzięki zwycięstwu Piast przerwał serię trzech ligowych spotkań z rzędu bez wygranej i awansował na jedenaste miejsce w tabeli. Korona natomiast spadła na dziewiątą pozycję. W następnej kolejce zawodnicy Radoslava Latala zmierzą się przed własną publicznością z Legią Warszawa, a piłkarze Macieja Bartoszka zagrają na wyjeździe z Lechem Poznań.