Ekstraklasa. Fantastyczna końcówka we Wrocławiu, Śląsk wicemistrzem jesieni

Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego, dzięki zwycięstwu 2:1 nad GKS-em Bełchatów, zapewnili sobie zimowanie za plecami warszawskiej Legii. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Trafienia zaliczali kolejno Marco i Flavio Paixao oraz Bartosz Ślusarski.

Śląsk podchodził do pojedynku pewny swego. Ostatni mecz na własnym stadionie przegrał jeszcze pod wodzą Stanislava Levego. Bełchatowianie po dobrym początku sezonu wpadli w dołek i regularnie przesuwają się w dół tabeli.

Jedyna warta odnotowania akcja pierwszej części gry miała miejsce w 34. minucie. Po podaniu Bartosza Ślusarskiego wyśmienitą okazję miał Damian Szymański. Pomocnik przyjezdnych z okolicy 11. metra trafił jednak w poprzeczkę i nie mógł cieszyć się z gola.

Marco Paixao Arkadiusz MalarzDruga połowa zaczęła się od masy niedokładnych podań i typowej kopaniny. Po godzinie gry bramkę na osłodę czasu spędzonego przy nudnym widowisku zdobył kapitan Śląska – Marco Paixao. Po świetnym dośrodkowaniu z prawej strony Lukasa Droppy Portugalczyk główkował z niebywałą precyzją. Arkadiusz Malarz nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Goście odpowiedzieli dopiero w 77. minucie. Po dokładnej centrze z rzutu rożnego strzał głową na bramkę Mariusza Pawełka oddał Paweł Baranowski. Były zawodnik Wisły Kraków nie dał się zakoczyć i pewnie chwycił piłkę. Chwilę później w szesnastce nieprzepisowo zatrzymywany był Tomasz Hołota, a pan Jarosław Przybył wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił Flavio Paixao. W końcówce mecz się rozkręcił, a trafienie zaliczył także Bartosz Ślusarski. W doliczonym czasie gry w pole karne dograł Paweł Zięba, a napastnik GKS-u pewnie umieścił futbolówkę w siatce.

Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego zimę spędzą na 2. pozycji, tuż za plecami Legii. Bełchatowianie mogą wypaść jeszcze z pierwszej ósemki na rzecz Podbeskidzia, które w ostatniej jesiennej kolejce podejmie u siebie bydgoskiego Zawiszę.