Ekstraklasa. Emocjonująca końcówka w Niecieczy i zwycięstwo Termaliki

BrukBet Termalica Nieciecza pokonała na własnym terenie Piasta Gliwice 2:1 w meczu 15. kolejki Lotto Ekstraklasy. Piłkarze wynagrodzili kibicom niezbyt emocjonujące widowisko w końcówce spotkania, kiedy to padły dwa gole.

Naprzeciw siebie stanęły drużyny z dołu tabeli. Choć pozycje obu zespołów nie napawały optymizmem ich kibiców, to zarówno Termalica, jak i Piast mogły legitymować się serią trzech meczów bez porażki.

Przez długi czas z boiska wiało nudą. Piłkarze nie potrafili skonstruować dobrej akcji. Jeśli ktoś dochodził do sytuacji strzeleckich, uderzenia okazywały się bardzo niecelne. W 24. minucie Jana Muchę przetestował Joel Valencia, ale słowacki golkiper – podobnie jak przy późniejszej próbie Stojana Vranjesa – nie miał problemów z zatrzymaniem piłki. Na koniec mało efektownej pierwszej części spotkania z dystansu celnie przymierzył Szymon Pawłowski. Dobrivoj Rusov nie dopuścił jednak do zmiany wyniku.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, nie należała do najciekawszych. Zawodnicy długo nie potrafili zapewnić kibicom odpowiedniej jakości widowiska. W 67. minucie arbiter podyktował rzut karny po faulu na Macieju Jankowskim. Do futbolówki podszedł Michal Papadopulos. Czech fatalnie strzelił i piłkę pewnie złapał Jan Mucha. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu sędzia wskazał na wapno tym razem po drugiej stronie boiska. Łukasz Piątek zaprezentował Papadopulosowi jak powinno się wykonywać „jedenastki” i dał Słoniom prowadzenie.

Piłkarze wynagrodzili kibicom nudę w doliczonym czasie gry. Najpierw, po dośrodkowaniu Aleksandra Jagiełły, celną „główką” popisał się Michal Papadopulos. Następnie, przy wrzutce z rzutu wolnego Termaliki, najwyżej do futbolówki wyskoczył Bartosz Śpiączka, który zapewnił gospodarzom niezwykle cenną wygraną.

Podopieczni Macieja Bartoszka pozostali na trzynastym miejscu w ligowej tabeli (szesnaście punktów). Piast z kolei spadł na piętnastą lokatę (trzynaście oczek).