Ekstraklasa. Dwie „jedenastki” i pewne zwycięstwo Śląska

Śląsk Wrocław pokonał na własnym terenie Koronę Kielce 3:0 w spotkaniu inaugurującym 27. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Gospodarze wygrali dzięki dwóm wykorzystanym „jedenastkom” oraz samobójczym trafieniu Radka Dejmka.

Od pierwszych minut meczu widać było, że obie ekipy chcą wygrać. Najpierw dobrą akcją popisali się miejscowi, a chwilę później futbolówkę z linii bramkowej wybił Piotr Celeban. Po wyrównanych pierwszych dziesięciu minutach inicjatywę przejęli wrocławianie. Piłkarze Jana Urbana stworzyli kilka niebezpiecznych sytuacji podbramkowych, a najciekawszej nie wykorzystał Joan Angel Roman.

W 33. minucie arbiter pomógł gospodarzom wyjść na prowadzenie przyznając rzut karny. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Ryota Morioka. Będący na fali Śląsk, mógł przed przerwą podwyższyć rezultat, lecz dobrze ze swoich obowiązków wywiązywał się między słupkami Milan Borjan.

Po zmianie stron wrocławianie nadal kontrolowali przebieg gry. Na kolejnego gola dla miejscowych kibice musieli poczekać do 62. minuty. Wówczas fantastyczną akcję przeprowadził Joan Angel Roman, który minął kilku kielczan i zakończył akcję strzałem. Futbolówka odbiła się jeszcze od Radka Dejmka i wpadła do bramki, myląc przy okazji golkipera Scyzoryków.

Po tym trafieniu podopieczni Jana Urbana nadal atakowali. Zespół z Dolnego Śląska wytrwałą grą w ofensywie został ponownie nagrodzony w końcówce spotkania, gdy sędzia główny po raz kolejny wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Kamil Biliński i mocnym uderzeniem przypieczętował wygraną gospodarzy.

Dzięki kompletowi punktów Śląsk awansował na jedenastą lokatę w ligowej tabeli. Korona natomiast pozostała na ósmej pozycji. W następnej kolejce wrocławianie zagrają na wyjeździe z Cracovią, zaś złocisto-krwiści będą gościć Ruch Chorzów.