Ekstraklasa. Dwa mecze odwołane; Podbeskidzie i Zagłębie z kompletem punktów

Podbeskidzie BielskoBiała wygrało na własnym stadionie z Górnikiem Łęczna 2:0 w meczu 25. kolejki Ekstraklasy. Zwycięstwo odniosło także Zagłębie Lubin, które pokonało przed własną publicznością Lechię Gdańsk 1:0. Z powodu fatalnego stanu murawy nie odbyły się starcia Korony Kielce z Wisłą Kraków oraz Piasta Gliwice ze Śląskiem Wrocław.

Damian Chmiel Damian JakubikKibicie w Bielsku-Białej czekali na bramki niemal całe spotkanie. Dopiero w 89. minucie wynik otworzył Mateusz Szczepaniak, który otrzymał piłkę w okolicy pola karnego i od razu zdecydował się na strzał. W doliczonym czasie gry rezultat ustalił Adam Mójta. Obrońca Podbeskidzia z ostrego kąta zdołał pokonać golkipera gości – Dziugasa Bartkusa. Po porażce z Lechią Gdańsk 0:5, Górale notują serię trzech zwycięstw z rzędu.

Filip StarzyñskiW górę tabeli pnie się Zagłębie Lubin. W drużynie Miedziowych po nieudanych wojażach w Belgii odżył Filip Starzyński. Były pomocnik Ruchu Chorzów zapewnił lubinianom trzy punkty w starciu z Lechią Gdańsk. Starzyński w 50. minucie celnie przymierzył zza pola karnego. To jego drugi kolejny mecz, w którym wpisał się na listę strzelców.

Z powodu fatalnego stanu murawy na stadionach w Kielcach i Gliwicach nie odbyły się dwa pozostałe zaplanowane na dzisiaj mecze. Korona nie mogła zmierzyć się z Wisłą Kraków, a Piast nie zdołał sprawdzić swoich sił w starciu ze Śląskiem Wrocław. Oba spotkania zostały przełożone na 8 marca.

Po dzisiejszej wygranej Zagłębie awansowało na 5. miejsce w ligowej tabeli. Miedziowi mają na koncie 34 oczka. Podbeskidzie, po dobrej serii trzech wygranych z rzędu, plasuje się na 9. pozycji, a tuż za nim znajdują się Górnik Łęczna i Lechia.