Ekstraklasa. Duma Lubelszczyzny szczęśliwie remisuje w Krakowie

Górnik Łęczna zremisował na wyjeździe z Cracovią 1:1 w spotkaniu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gospodarze przeważali i prowadzili po trafieniu Krzysztofa Piątka. Cenny punkt Duma Lubelszczyzny wywalczyła po samobójczym golu Miroslava Covilo.

Zarówno Cracovia, jak i Górnik są w głębokim kryzysie. Pasy odnotowały serię pięciu spotkań bez zwycięstwa. W gorszej sytuacji byli łęcznianie, którzy w czterech ostatnich pojedynkach nie zdobyli nawet punktu.

Erik Jendrisek Pawe³ SasinOd pierwszego gwizdka arbitra inicjatywa była po stronie gospodarzy. Już w 2. minucie Cracovia mogła mówić o ogromnym pechu. Strzał Jakuba Wójcickiego i dobitka Erika Jendriska odbiły się od graczy Górnika. Futbolówka nie przekroczyła ostatecznie linii bramkowej. Miejscowi wciąż dominowali, lecz ich akcje były zbyt czytelne, by zaskoczyć zespół z Łęcznej.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Podopieczni Jacka Zielińskiego atakowali, a ostatni zespół Ekstraklasy stawiał opór. Zawodnicy Andrzeja Rybarskiego skapitulowali w 66. minucie. Jakub Wójcicki zagrał do Krzysztofa Piątka, a ten pokonał Wojciecha Małeckiego.

Grzegorz Piesio Hubert Wo³¹kiewiczPo zdobytej bramce w szeregi gospodarzy wdarło się lekkie rozluźnienie. Wykorzystali to piłkarze Dumy Lubelszczyzny i doprowadzili do remisu. Grzegorz Piesio zagrał w szesnastkę Grzegorza Sandomierskiego, a Miroslav Covilo – próbując wybić piłkę – skierował ją do własnej siatki. W ostatnich minutach Pasy walczyły jeszcze o komplet punktów, lecz za każdym razem dobrze interweniował Małecki.

Po dzisiejszym remisie Cracovia zajmuje trzynastą pozycję w tabeli, a podopieczni Andrzeja Rybarskiego wciąż zamykają stawkę. W następnej kolejce czekają nas derby Krakowa – Cracovia zmierzy się z Wisłą. Duma Lubelszczyzny będzie gościć Bruk-Bet Termalikę Nieciecza.