Ekstraklasa. Czerwona kartka zmieniła oblicze spotkania, Arka lepsza od Zagłębia

Choć przegrywała do przerwy, ostatecznie zgarnęła komplet punktów. Arka Gdynia, bo o niej mowa, pokonała na własnym terenie Zagłębie Lubin 3:1. Goście od 55. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jakuba Tosika.

Pierwszy kwadrans spotkania znakomicie ułożył się dla przyjezdnych. W 12. minucie Jakub Tosik dośrodkował z prawego skrzydła wprost na głowę Adama Matuszczyka, a ten strącił piłkę do Sasy Balicia. Czarnogórzec dopełnił formalności i w sytuacji sam na sam z Pavelsem Steinborsem pewnie umieścił futbolówkę w siatce.

W dalszej fazie meczu lepsze wrażenie sprawiali podopieczni Zbigniewa Smółki. Ich akcjom ofensywnym brakowało jednak zazwyczaj większego pomysłu. Inna sprawa, że defensywa Zagłębia spisywała się bez zarzutu. Wszystko zmieniło się w 55. minucie. Wówczas za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę boisko opuścić musiał Jakub Tosik. Grająca w przewadze Arka od razu ten fakt wykorzystała i po pięknym uderzeniu Michała Nalepy bezpośrednio z rzutu wolnego doprowadziła do remisu.

Od tego momentu o zgarnięciu kompletu punktów myśleli już tylko miejscowi, którzy cierpliwie czekali na swoją szansę. Ta nadarzyła się w 81. minucie, gdy Maciej Jankowski dopadł na dziesiątym metrze do bezpańskiej piłki i mocnym strzałem pokonał Dominika Hładuna. Miedziowi nie potrafili już zagrozić rywalowi, który w 90. minucie zadał kolejny cios. W roli głównej ponownie wystąpił Maciej Jankowski. Snajper gospodarzy uderzeniem na pustą bramkę po asyście Michała Janoty spuentował składną akcję gdynian.

Arka ostatecznie wygrała 3:1, dzięki czemu awansowała na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Zagłębie, mimo drugiej porażki z rzędu, pozostało na ósmej pozycji w stawce. Oba zespoły dzielą dwa oczka.