Ekstraklasa. Cracovia z Jagiellonią na remis

Cracovia i Jagiellonia Białystok podzieliły się punktami w meczu 6. kolejki Ekstraklasy, remisując 1:1. Przy Kałuży bramki zdobyli Marcin Budziński oraz Konstantin Vassiljev.

W Krakowie zapowiadał się bardzo wyrównany mecz. Obie ekipy znajdowały się bowiem w ścisłej czołówce, a różnica między nimi wynosiła zaledwie jeden punkt.

Deniss Rakels Rafa³ GrzybJuż w 4. minucie bliska objęcia prowadzenia była Cracovia, gdyż uderzenie Damiana Dąbrowskiego z trudem sparował Bartłomiej Drągowski. Chwilę później Karol Świderski mocnym strzałem próbował zaskoczyć Krzysztofa Pilarza, lecz doświadczony golkiper Pasów popisał się znakomitą interwencją. Na listę strzelców próbowało się wpisać również dwóch Rafałów: Grzyb oraz Grzelczak, lecz czujny Pilarz był na posterunku. Golkiper gospodarzy skapitulował dopiero w 22. minucie, kiedy Konstantin Vassiljev przymierzył  z dwudziestu pięciu metrów i trafił w samo „okienko”  bramki rywali. Pięć minut później był już remis, albowiem Marcin Budziński wykończył akcję swojej drużyny w podobny sposób co Estończyk. Przed przerwą swoich okazji szukali jeszcze Dariusz Zjawiński i Bartosz Kapustka, jednak ich próby nie zagroziły bramce Drągowskiego.

Bart³omiej Dr¹gowskiKilka minut po wznowieniu gry bardzo ładną akcję stworzyli sobie gospodarze, lecz finalna próba Denissa Rakelsa pozostawiała wiele do życzenia. Na kolejną akcję podbramkową czekaliśmy aż kilkanaście minut. W końcu Taras Romanczuk przymierzył z ponad dwudziestu metrów, ale Ukrainiec w ten strzał włożył zbyt mało siły, by pokonać bramkarza Cracovii. W 90. minucie Miroslav Covilo znakomicie wyłożył piłkę Rakelsowi, który zmarnował najlepszą okazję do wywalczenia kompletu punktów. Łotysz trafił bowiem wprost w dobrze ustawionego Drągowskiego. Ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Podział punktów w Krakowie spowodował, że  zawodnicy Jacka Zielińskiego awansowali na 2. pozycję w tabeli, natomiast podopieczni Michała Probierza plasują się tuż za podium. W następnej kolejce Pasy zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze, zaś Jaga będzie gościć u siebie Legię Warszawa.