Ekstraklasa. Cracovia w końcu zwycięska

Cracovia w końcu zdołała pokonać któregoś z ligowych rywali. Po ośmiu kolejkach bez zwycięstwa ofiarą Pasów padła Wisła Płock. Podopieczni Michała Probierza wygrali z drużyną z Mazowsza 3:1. Bohaterem spotkania został Mateusz Wdowiak autor dwóch bramek i jednej asysty.

Zaledwie osiem minut wystarczyło Cracovii, by po raz pierwszy w tym sezonie objąć prowadzenie. Do tej pory krakowianie pozostawali jedynymi, którym nie udała się ta sztuka. Błąd popełnił Marcel Zapytkowski. Golkiper Wisły wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu Cornela Rapy, a w sytuacji najlepiej odnalazł się Mateusz Wdowiak, który wbił futbolówkę do bramki.

Gospodarze nie spuszczali z tonu i już dziesięć minut później podwyższyli prowadzenie. Tym razem zadziałało lewe skrzydło. Płaską centrę mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wykończył Sergei Zenjov. Nafciarze nie zagrozili natomiast rywalom ani razu. Pasy skutecznie neutralizowały poczynania przeciwników, często jeszcze na jego połowie.

Piłkarze Michała Probierza dali się zaskoczyć tuż po przerwie. Najpierw Macieja Gostomskiego przetestował Ricardinho, a chwilę później skuteczny był już Karol Angielski. Snajper uwolnił się spod opieki Niko Datkovicia i nie dał Gostomskiemu najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Krakowianie otrząsnęli się po tym ciosie. W odpowiedzi nieznacznie niecelnie „główkował” Filip Piszczek. W 77. minucie Zapytkowski zatrzymał Milana Dimuna. W końcówce Marcin Budziński długim podaniem uruchomił Wdowiaka. Ten uciekł Alanowi Urydze i ustalił wynik meczu.

Cracovia nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Do tej pory Pasy zgromadziły sześć oczek. Wisła Płock plasuje się na dwunastej lokacie z siedmioma punktami na koncie.

***

Cracovia Wisła Płock 3:1 (2:0)
Mateusz Wdowiak 8’ 84’ Sergei Zenjov 19’ – Karol Angielski 50’

Cracovia: Maciej Gostomski – Diego Ferraresso, Niko Datković (80’ Ołeksij Dytjatjew), Michał Helik, Cornel Rapa – Janusz Gol – Sergei Zenjov, Milan Dimun, Marcin Budziński, Mateusz Wdowiak (90’ Damian Dąbrowski) – Filip Piszczek (72’ Sebastian Strózik)

Wisła: Marcel Zapytkowski – Alan Uryga, Igor Łasicki, Adam Dźwigała (69’ Cezary Stefańczyk), Marcin Warcholak – Damian Szymański (56’ Damian Rasak), Dominik Furman – Jakub Łukowski, Semir Stilić, Nico Varela (46’ Karol Angielski) – Ricardinho

Żółte kartki: Nico Varela, Marcin Warcholak (Wisła)