Ekstraklasa. Cracovia górą w Chorzowie

Cracovia wygrała na wyjeździe z Ruchem Chorzów 1:0 w meczu 34. kolejki Ekstraklasy. Zwycięstwo Pasom zapewnił Miroslav Covilo, który już w 4. minucie pokonał Matusa Putnocky’ego. Porażka pozbawiła drużynę Waldemara Fornalika szans na występy w europejskich pucharach.

Krakowianie od pierwszego gwizdka sędziego pokazywali, że przyjechali na Śląsk po trzy oczka. Swoją przewagę udokumentowali już w 4. minucie. Wówczas dośrodkowanie Mateusza Cetnarskiego z rzutu rożnego uderzeniem głową na gola zamienił Miroslav Covilo.

Trener Cracovii Jacek ZieliñskiSzybki cios podziałał mobilizująco na gospodarzy, którzy przejęli inicjatywę i lepiej prezentowali się z piłką przy nodze. W grze Niebieskich zawodziło jednak ostatnie podanie, przez co miejscowi nie potrafili stworzyć realnego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Grzegorza Sandomierskiego. Cracovia rzadko przenosiła grę na połowę Ruchu i skupiła się na bronieniu skromnego prowadzenia.

£ukasz Moneta Hubert Wo³¹kiewiczW 68. minucie Grzegorza Sandomierskiego strzałem głową przetestował Martin Konczkowski, ale trzykrotny reprezentant Polski nie dał się zaskoczyć. Pasy swoich okazji szukały w pojedynczych wypadach. Bliski szczęścia był Erik Jendrisek. Uderzenie Czecha z rzutu wolnego zdołał zatrzymać golkiper gospodarzy. Mimo oddania inicjatywy to krakowianie schodzili z boiska z podniesionymi głowami.

Cracovia, dzięki dzisiejszej wygranej, awansowała na 3. miejsce w ligowej tabeli. Do drugiego Piasta Gliwice piłkarze Jacka Zielińskiego tracą cztery oczka. Ruch nie wygrał jeszcze meczu w grupie mistrzowskiej i plasuje się na 8. pozycji. Niebiescy nie mają już szans na grę w europejskich pucharach.