Ekstraklasa. Cracovia bliżej grupy mistrzowskiej

Piłkarze Cracovii zrobili ważny krok w kierunku grupy mistrzowskiej. Podopieczni Michała Probierza wygrali na wyjeździe z zawodzącym w obecnym sezonie Górnikiem Zabrze 1:0 po golu Airama Cabrery w pierwszej części spotkania.

Mecz przy Roosevelta od początku toczony był w dość dobrym tempie, a na pierwszą dogodną okazję bramkową przyszło poczekać zaledwie do 10. minuty. Wówczas o włos od zdobycia gola był Jesus Jimenez. Hiszpanowi zabrakło jednak odrobiny precyzji w sytuacji sam na sam z Michalem Peskoviciem.

Odpowiedź ze strony gości była niemal natychmiastowa. W pole karne zacentrował Janusz Gol, a tam głową uderzał Filip Piszczek. Z kiksu wyszła jednak szczęśliwa asysta, z której skorzystał Airam Cabrera. Snajper Cracovii z najbliższej odległości nie dał żadnych szans Martinowi Chudy’emu.

W dalszej fazie spotkania o wiele więcej działo się pod bramką Pasów. Przyjezdnych z opresji często musiał ratować słowacki golkiper. Jak choćby w 33. minucie, gdy wygrał pojedynek „oko w oko” z Igorem Angulo, końcówkami palców strącając piłkę na słupek.

Po przerwie miejscowi wciąż atakowali. Dwukrotnie główny arbiter zawodów przyznawał im nawet rzut karny. Za każdym razem jednak – po konsultacji z systemem VAR – zmieniał swój werdykt i anulował jedenastki. W obu przypadkach były to słuszne decyzje.

Drużyna Marcina Brosza biła głową w mur. Pewnie spisująca się w defensywie ekipa Michała Probierza nie pozwalała rywalom na zbyt wiele i choć z przebiegu meczu miała mniej z gry, zasłużenie zgarnęła komplet punktów.

Cracovia, dzięki wygranej, awansowała na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Nad dziewiątą Koroną Kielce ma trzy oczka przewagi. Złocisto-krwiści mają jednak jedno spotkanie rozegrane mniej. Górnik pozostał na dwunastej pozycji i nie ma już szans na awans do grupy mistrzowskiej.

***

Górnik Zabrze – Cracovia 0:1 (0:1)
Airam Cabrera 19′

Górnik: Martin Chudy – Adam Orn Arnarson, Przemysław Wiśniewski, Dani Suarez (46′ Paweł Bochniewicz), Boris Sekulić – Szymon Matuszek (74′ Łukasz Wolsztyński) – Giannis Mystakidis (63′ Ishmael Baidoo), Walerian Gwilia, Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez – Igor Angulo

Cracovia: Michal Pesković – Diego Ferraresso, Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Michal Siplak – Javi Hernandez (74’Damian Dąbrowski) , Milan Dimun, Janusz Gol, Sergiu Hanca – Airam Cabrera (90′ Sebastian Strózik), Filip Piszczek (63′ Cornel Rapa)

Żółte kartki: Boris Sekulić, Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Walerian Gwilia (Górnik) oraz Sergiu Hanca, Michal Siplak, Diego Ferraresso, Janusz Gol (Cracovia)