Ekstraklasa. Bramkarze bohaterami meczu Górnika z Arką

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz 12. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Łęczna a Arką Gdynia. Obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia gola, ale pierwszoplanowe role odegrali bramkarze Sergiusz Prusak i Konrad Jałocha.

Zarówno Górnik, jak i Arka przegrały swoje ostatnie spotkania. Ekipa z Łęcznej okazała się gorsza przed własną publicznością od Lecha Poznań (1:2), zaś beniaminek uległ na własnym stadionie Piastowi Gliwice (1:2). Dlatego też każdy z zespołów liczył na przełamanie.

Dominik Hofbauer i Adam DŸwiga³aJako pierwsi groźnie zaatakowali zawodnicy z Gdyni. Już w 3. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Mateusz Szwoch, ale z kilku metrów posłał piłkę wyraźnie obok słupka. Kilka minut później znowu zagotowało się w polu karnym Górnika. Paweł Abbott bardzo ładnie oszukał obrońców, jednak jego uderzenie zdołał wybronić Sergiusz Prusak. W 22. minucie do głosu doszli gospodarze. Z dystansu strzelał Grzegorz Bonin, lecz Konrad Jałocha sparował futbolówkę do boku. Cztery minuty później Bonin zagrał wzdłuż bramki Arki, ale Javier Hernandez z bliska nie potrafił skierować piłki do siatki.

W drugiej połowie przez dłuższy czas żadna z drużyn nie stworzyła sobie dobrej okazji do zdobycia gola. W 70. minucie z ostrego kąta uderzył Grzegorz Bonin, jednak trafił w głowę dobrze ustawionego w tej sytuacji Jałochy. Chwilę później Grzegorz Piesio dograł z prawej strony w „szesnastkę” w kierunku Przemysława Pitrego, lecz golkiper gości wyszedł z bramki i zablokował próbę napastnika zielono-czarnych.

Piotr Grzelczak, Javier Hernandez, Konrad Ja³ochaW 82. minucie bliscy trafienia byli gdynianie. Z kilku metrów futbolówkę kopnął Rafał Siemaszko, ale instynktowną interwencją popisał się Sergiusz Prusak. W 86. minucie znakomicie z powietrza strzelił Krzysztof Danielewicz, jednak Jałocha w świetnym stylu dosięgnął piłki, wybijając ją poza boisko. Chwilę później gospodarze egzekwowali rzut rożny, po którym z bliska główkował Pitry, lecz bramkarz zespołu gości nie dał się zaskoczyć. Mecz zakończył się więc bezbramkowym remisem.

Arka po dwunastu kolejkach zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem osiemnastu punktów. Górnik natomiast z jedenastoma oczkami na koncie sklasyfikowany jest na trzynastej pozycji.