Ekstraklasa. Bramkarz odebrał Wiśle zwycięstwo

Wisła Kraków zremisowała na własnym stadionie z Termalicą BrukBet Nieciecza 2:2. Biała Gwiazda prowadziła jeszcze w doliczonym czasie gry, ale wówczas zwycięstwo odebrał jej Sebastian Nowak. Bramkarz „Słoni“ w ostatniej minucie spotkania strzelił gola, który zapewnił przyjezdnym jeden punkt.

Krakowianom od pierwszego gwizdka sędziego nie układało się przy Reymonta. Termalica miała inicjatywę, ale nie potrafiła tego udokumentować golem. Wiślacy w 39. minucie rozegrali bajeczną akcję, którą powinien skutecznie zakończyć Rafał Boguski. Wystarczyło, aby pomocnik z Krakowa dołożył nogę, jednak ten nieczysto trafił w piłkę. Tablica wyników po czterdziestu pięciu minutach wskazywała wynik bezbramkowy.

Sebastian Nowak Denis PopoviæW drugiej połowie „Boguś“ się zrehabilitował. Dostał podanie w szesnastkę gości od Rafała Wolskiego, po czym został sfaulowany. Arbiter główny tego spotkania podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Denis Popović, a ten strzelił swoją czwartą bramkę w tym sezonie. Gospodarze chcieli pójść za ciosem. Plany jednak pokrzyżował im Wojciech Kędziora, który w 70. minucie doprowadził do remisu.

Wisła odpowiedziała w przedostatniej minucie doliczonego czasu gry. Zdenek Ondrasek zagrał wzdłuż bramki rywala, a ustawiony na trzecim metrze Wild-Donald Guerrier wślizgiem pokonał Sebastiana Nowaka. Kibice na trybunach już otwierali szampany, ale z odkorkowaniem musieli jeszcze poczekać, albowiem Termalika wywalczyła rzut rożny.

Maciej Sadlok Tomasz FoszmañczykPodopieczni Piotra Mandrysza postawili wszystko na jedną kartę i w pole karne Wiślaków powędrował mierzący 202 cm bramkarz – Sebastian Nowak. W szesnastkę dośrodkował Dawid Plizga, a tam pozostawiony zupełnie bez opieki golkiper gości, niczym rasowy snajper, pokonał główką Michała Miśkiewicza. Trener gospodarzy Dariusz Wdowczyk skwitował tę sytuację wymownym uśmiechem, a niecieczanie wpadli sobie w objęcia. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Biała Gwiazda kontynuuje serię dziewięciu ligowych spotkań bez porażki, jednak dzisiejszy remis z pewnością ją nie zadowolił. Dla „Słoni“ jeden punkt zdobyty na boisku w Krakowie może być bardzo ważny w walce o utrzymanie w Ekstraklasie.