Ekstraklasa. Bonin bohaterem Łęcznej

Górnik Łęczna pokonał na własnym obiekcie Cracovię 1:0 w meczu 14. kolejki Ekstraklasy. Trzy punkty gospodarzom zapewnił doświadczony skrzydłowy, Grzegorz Bonin. Dzięki zwycięstwu podopieczni Jurija Szatałowa nie stracili kontaktu z czołówką.

Cracovia przed dzisiejszym pojedynkiem miała niepowtarzalną szansę na awans na 2. pozycję w tabeli. O kontakt z czołówką walczyli łęcznianie, którzy do krakowian przed spotkaniem tracili trzy oczka.

Bartosz Œpi¹czka Pawe³ Jaroszyñski Piotr PolczakJuż w 5. minucie fantastyczną okazję miał Grzegorz Piesio, który trafił w słupek bramki gości. W odpowiedzi zza pola karnego uderzył Mateusz Cetnarski, ale minimalnie chybił celu. Szczęścia próbował także Erik Jendrisek. Jego strzał z dystansu świetnie obronił jednak Silvio Rodić. W 41. minucie wynik meczu otworzył Grzegorz Bonin. Tomasz Nowak posłał długie podanie do skrzydłowego kolegi z zespołu, a ten pewnym uderzeniem pokonał bezradnie interweniującego Grzegorza Sandomierskiego.

Bartosz Kapustka   LeandroDziesięć minut po przerwie mogło być już 2:0. Akcję prawą stroną przeprowadził strzelec gola, który tym razem zagrał do Nowaka. Tego ostatniego w dobrym stylu zatrzymał jednak Sandomierski. Na kwadrans przed końcem w sytuacji sam na sam z golkiperem krakowian znalazł się Bartosz Śpiączka, ale nie zdołał oddać choćby celnego uderzenia. Wynik spotkania nie zmienił się do ostatniego gwizdka i to miejscowi cieszyli się z kompletu oczek.

Cracovia plasuje się aktualnie na 3. miejscu w tabeli. Górnik z kolei znajduje się miejsce za nią z taką samą ilością punktów.