Ekstraklasa. Bez goli w Zabrzu, Górnik ponownie na dnie tabeli

Górnik Zabrze bezbramkowo zremisował z Termalicą BrukBet Nieciecza na własnym stadionie w meczu 20. kolejki Ekstraklasy. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego tym samym ponownie spadli na ostatnie miejsce w ligowych rozgrywkach na rzecz Śląska Wrocław, który wygrał swoje ostatnie spotkanie.

Dobrze grający w ostatnich kolejkach piłkarze z Zabrza dobili już do reszty stawki i rozpoczynają walkę o utrzymanie oraz opuszczenie strefy spadkowej. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego przystępowali do dzisiejszego pojedynku z serią czterech ligowych meczów z rzędu bez porażki.

Górnik Zabrze - Termalica (1)Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 14. minucie mieli dogodną sytuację na strzelenie gola. Po walce o górną piłkę ta niespodziewanie spadła na czwarty metr przed bramką gości, gdzie dopadł do niej Adam Danch. Uderzenie obrońcy gospodarzy ofiarnym wślizgiem zatrzymał jednak Dawid Sołdecki. Pierwsza połowa nie obfitowała w zbyt wiele ciekawych i groźnych sytuacji i obie drużyny schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Górnik Zabrze - Termalica (2)Druga część gry do znudzenia – dosłownie i w przenośni – przypominała pierwszą. Groźnie zrobiło się dopiero w 58. minucie, kiedy to na wolne pole wybiegł Roman Gergel, który płaskim strzałem w długi róg próbował zaskoczyć Andrzeja Witana. Golkiper przyjezdnych zachował jednak koncentrację i nie dał się pokonać. Bramkarz z Niecieczy musiał ponownie wykazać się refleksem w 83. minucie. Wówczas po centrze Roberta Jeża główkował Szymon Skrzypczak i kiedy wszyscy widzieli już piłkę w siatce, ta zatrzymała się na rękach Witana. W końcówce swoją okazję mieli także goście, ale futbolówkę z linii bramkowej wybił Jeż. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0:0.

Górnik plasuje się obecnie na ostatnim miejscu w ligowej tabeli ze stratą jednego oczka do Śląska, natomiast Termalica – dzięki podziałowi punktów w dzisiejszym starciu – awansowała na 13. miejsce w rozgrywkach.