Ekstraklasa. Bez  bramek w Krakowie, Wisła z Arką na remis

Wisła Kraków bezbramkowo zremisowała u siebie z Arką Gdynia 0:0 w spotkaniu 1. kolejki Lotto Ekstraklasy. Losy widowiska na korzyść Białej Gwiazdy mógł rozstrzygnąć Rafał Boguski, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Początek piłkarskich rozgrywek jest zawsze ogromną niewiadomą. Więcej znaków zapytania było po stronie gdyńskiej Arki. Na spotkanie z Wisłą trener Zbigniew Smółka w podstawowym składzie umieścił aż czterech nowych zawodników – Lukę Maricia, Michała Janotę, Gorana Cvijanovicia o Aleksandara Kolewa.

W pierwszych minutach  obie drużyny grały spokojny futbol. Starały się wybadać, jaką strategię przygotował przeciwnik na ten mecz. Na boisku wyróżniał się Wiślak – Jesus Imas, który w 23. minucie mógł dać gospodarzom prowadzenie. Hiszpan nie potrafił wykorzystać prezentu Pavelsa Steinborsa i strzelił wysoko nad bramką, Chwilę później ten sam zawodnik zmarnował znakomite podanie od Patryka Małeckiego. Tym razem uderzył obok bramki Arki.

W kolejnych minutach gra się wyrównała. Do przerwy nie oglądaliśmy goli. Oba zespoły miały też problem z kreowaniem okazji pod bramką rywali.

Po zmianie stron pewniej grała Biała Gwiazda. Gospodarzm brakowało skuteczności. Szczęście uśmiechnęło się do podopiecznych Macieja Stolarczyka, kiedy arbiter zauważył przewinienie na Zdenku Ondrasku i podyktował rzut karny. Do futbolówki podszedł Rafał Boguski, lecz jego  uderzenie odbił golkiper gości. Boguski miał jeszcze okazję dobić strzał, lecz uderzył wysoko nad poprzeczką.

W końcowych minutach wyżej zdecydowała się podejść Arka. W jej akcjach brakowało dokładności, przez co wynik nie uległ już zmianie.

Biała Gwiazda nie wyjeżdza z Krakowa. Na stadionie im. Hanryka Reymana będzie gościć beniaminka rozgrywek – Miedź Legnicę. Arka na własnym terenie podejmie Jagiellonię Białystok.