Ekstraklasa. Arka rozbita w Gdyni przez Pogoń

Do sporej niespodzianko doszło w Gdyni, gdzie miejscowa Arka uległa Pogoni Szczecin aż 0:3 w meczu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy. Wszystkie gole goście zdobyli na przestrzeni zaledwie piętnastu minut.

Do 42. minuty nic nie wskazywało na łatwy triumf Portowców. Do tego czasu bowiem nieco lepsze wrażenie na boisku sprawiali podopieczni Leszka Ojrzyńskiego. Ci jednak byli mało konkretni w swoich poczynaniach ofensywnych, co zemściło się na nich tuż przed przerwą. Wówczas w zamieszaniu podbramkowym Pavels Steinbors sfaulował Dariusza Formellę i główny arbiter zawodów bez chwili zastanowienia wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Adam Gyurcso.

Będąca na fali Pogoń poszła za ciosem w drugiej połowie spotkania. Zaledwie siedem minut po zmianie stron przyjezdni prowadzili już 2:0, a na listę strzelców wpisał się… Adam Szwoch, który w niegroźnej sytuacji tak niefortunnie dotknął piłki, że ta wpadła do bramki Arki.

Chwilę później goście zadali kolejny zabójczy cios. Ponownie fatalny w skutkach błąd popełnili gracze zespołu z Trójmiasta – konkretnie Adam Danch, nieprzepisowo zatrzymując we własnym polu karnym Kamila Drygasa. Tym razem skutecznym wykonawcą „jedenastki” okazał się Adam Frączczak.

Uspokojeni takim stanem rzeczy zawodnicy Maciaj Skorży do ostatniego gwizdka sędziego kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W końcówce rozmiary porażki mógł zmniejszyć jeszcze Rafał Siemaszko, ale w sytuacji sam na sam przegrał rywalizację z Łukaszem Załuską.

W efekcie Pogoń zwyciężyła 3:0, dzięki czemu przerwała serię trzech ligowych meczów bez wygranej i opuściła strefę spadkową. Arka natomiast zanotowała dopiero pierwszą porażkę w obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy. W tabeli plasuje się na dziewiątym miejscu, tuż za swoim dzisiejszym rywalem.