Ekstraklasa. Arka płaci frycowe, Termalica górą

Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała na własnym terenie 2:0 Arkę Gdynia po golach Vladislavsa Gutkovskisa i Samuela Stefanika. Na ławce trenerskiej drużyny z Niecieczy zadebiutował Czesław Michniewicz.

Termalica Arka 2Arka Gdynia planowała powrócić do Ekstraklasy w stylu Wisły Płock – rozpocząć od zwycięstwa. Piłkarze z portowego miasta zadanie mieli teoretycznie łatwiejsze, bo na ich drodze stanęła dzisiaj grająca swój drugi sezon w najwyższej lidze Termalica.

Na pierwszą ciekawą akcję kibice w Niecieczy musieli czekać do 9. minuty. Defensorzy przyjezdnych wybili przed szesnastkę futbolówkę, która trafiła pod nogi Davida Guby. Słowak skiksował, ale do piłki dopadł Vladislavs Gutkovskis. 21-latek skorzystał z prezentu i celnym strzałem dał swojemu zespołowi prowadzenie. W odpowiedzi z dwudziestu pięciu metrów przymierzył Antoni Łukasiewicz, ale pomocnik Arki posłał piłkę wysoko ponad bramką. Dariusza Trelę przetestował Marcus Vinicius da Silva. Uderzenie sprzed pola karnego nie sprawiło jednak większych problemów golkiperowi miejscowych. Kilka minut później Brazylijczyk ponownie próbował szczęścia. Tym razem uderzył mocno z powietrza. Trela miał nieco więcej problemów i musiał sparować futbolówkę poza światło bramki.

Termalica Arka 3Drugą część meczu lepiej rozpoczęli piłkarze z Trójmiasta. Z dwudziestu metrów strzelał Yannick Kakoko, jednak minimalnie chybił. Kolejne minuty nie przyniosły zbyt wielkich emocji. Dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem wynik ustalił Samuel Stefanik, który po podaniu Gutkovskisa z najmniejszej odległości wpakował piłkę do bramki.

Na zakończenie 1 kolejki Ekstraklasy komplet punktów zgarnęła więc Termalica, która plasuje się na 3. pozycji. Arka zajmuje 14. pozycję.