Ekstraklasa. Angulo po raz drugi ratunkiem dla Górnika

Igor Angulo wpisał się na listę strzelców w drugim meczu z rzędu i po raz drugi jego trafienie dało Górnikowi Zabrze jeden punkt. Tym razem podopieczni Marcina Brosza zremisowali w Sosnowcu z Zagłębiem (1:1).

Poniedziałkowe spotkanie rozpoczęło się z „wysokiego C”. Już  w 5. minucie bliski otwarcia wyniku był Igor Angulo. Hiszpan, po kontrataku gości, trafił w słupek bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę. Golkiper miejscowych miał sporo pracy, przede wszystkim na przedpolu, gdzie co jakiś czas kasował akcje zabrzan.

W 17. minucie do siatki trafił Vamara Sanogo. Tomasz Nowak przebiegł z futbolówką kilkadziesiąt metrów i wystawił ją Francuzowi, który z łatwością umieścił piłkę w siatce. Bliski szczęścia był także Piotr Polczak. Jego uderzenie głową okazało się nieznacznie niecelne. Tuż przed przerwą arbiter podyktował rzut karny dla sosnowiczan. Po wideoweryfikacji zmienił jednak zdanie i do szatni miejscowi schodzili z jednobramkową zaliczką.

Po zmianie stron ponownie zagotowało się pod bramką Górnika. Ze skraju szesnastki przymierzył Tomasz Nowak, a Loska był zmuszony sparować futbolówkę na rzut rożny. Chwilę później skuteczniejszy okazał się Konrad Wrzesiński. Jeden z najlepszych piłkarzy Zagłębie w tym sezonie znajdował się na jednak na pozycji spalonej, co nie umknęło uwadze sędziego.

W końcówce spotkania remis podopiecznym Marcina Brosza zapewnił Igor Angulo, który wpisał się na listę strzelców po dograniu Michała Koja z prawej strony. Do siatki trafił też Szymon Pawłowski, ale arbiter po raz kolejny odgwizdał ofsajd.

Zagłębie Sosnowiec plasuje się na 13. miejscu w tabeli z sześcioma oczkami na koncie. Górnik, z dorobkiem ośmiu punktów, zajmuje 10. pozycję.