Ekstraklasa. Airam Cabrera bohaterem Cracovii

W pierwszym niedzielnym meczu 13. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze Korony Kielce ulegli przed własną publicznością Cracovii 0:1. Gola dającego komplet punktów Pasom strzelił Airam Cabrera w 14. minucie spotkania.

Piłkarze Michała Probierza wyszli na prowadzenie w mało spodziewanym momencie. Początek meczu toczył się bowiem w dość spokojnym tempie, żaden z zespołów nie potrafił wykreować większego zagrożenia pod bramką rywala, a gra toczyła się przez większość czasu w środkowej strefie boiska.

W 14. minucie przyjezdni złamali jednak defensywę złocisto-krwistych. Mateusz Wdowiak dograł ze skrzydła w pola karne, gdzie do piłki na wślizgu dopadł Airam Cabrera i skierował ją do siatki.

Stosunkowo szybko zdobyta bramka dodała dużej pewności Pasom. Ekipa spod Wawelu w dalszej fazie meczu kontrolowała to, co się działo na murawie, nie pozwalając Koronie na zbyt wiele. Ciekawie w polu karnym gości zrobiło się dopiero w 87. minucie, gdy w poprzeczkę „główkował” Elia Soriano.

To była na dobrą sprawę jedyna  groźna sytuacja strzelecka ze strony drużyny Gino Lettieriego. Miejscowi mogli za to ponieść porażkę w jeszcze większych rozmiarach, ale świetnie między słupkami spisywał się Matthias Hamrol, który dobrze interweniował m.in. przy próbach Mateusza Wdowiaka oraz Javiego Hernandeza.

Ostatecznie Cracovia zasłużenie wygrała 1:0 i dzięki temu wydostała się ze strefy spadkowej, awansując na dwunaste miejsce w ligowej tabeli. Korona, mimo drugiej porażki z rzędu, zachowała siódmą pozycję.

***

Korona Kielce Cracovia 0:1 (0:1)
Airam Cabrera 14’

Korona: Matthias Hamrol – Bartosz Rymaniak, Ivan Marquez Alvarez, Elhadji Pape Diaw, Michael Gardawski – Adnan Kovacević (81’ Wato Arweładze), Jakub Żubrowski – Marcin Cebula (46’ Maciej Górski), Ivan Jukić (64’ Zlatko Janjić), Matej Pucko – Elia Soriano

Cracovia: Michal Pesković – Michal Siplak, Niko Datković, Ołeksij Dytiatjew, Cornel Rapa – Mateusz Wdowiak (90’ Michał Helik), Damian Dąbrowski, Janusz Gol, Sergei Zenjov (66’ Sebastian Strózik) – Airam Cabrera (90’ Filip Piszczek), Javi Hernandez

Żółte kartki: Bartosz Rymaniak, Marcin Cebula, Jakub Żubrowski (Korona) oraz Niko Datković, Mateusz Wdowiak (Cracovia)