Ekstraklasa. Absolutna dominacja i pewne zwycięstwo Jagiellonii

Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie Piasta Gliwice 2:0 w meczu 15. kolejki Lotto Ekstraklasy. Podopieczni Michała Probierza przeważali przez całe spotkanie. Gościom nie pomogła nawet znakomita postawa między słupkami Jakuba Szmatuły, który skapitulował po strzałach Tarasa Romanczuka i Przemysława Frankowskiego.

Już w 6. minucie bliski szczęścia był Taras Romanczuk, którego uderzenie przed linią bramkową zatrzymał Hebert. Dobijać próbował Łukasz Burliga, ale świetnym refleksem wykazał się Jakub Szmatuła. Chwilę później golkiper gości musiał wyciągnąć się jak struna po strzale Piotra Tomasika. Udało mu się zaliczyć skuteczną interwencję i uchronić swój zespół od utraty gola. Ofensywa Jagiellonii trwała w najlepsza. Kolejnym piłkarzem, który przetestował Szmatułę był Ivan Runje. Bramkarz przyjezdnych miał ręce pełne roboty.

W następnych fragmentach gry jego umiejętności sprawdził jeszcze Konstantin Wasiljew. Szmatuła skapitulował dopiero w 33. minucie, kiedy to Jacek Góralski dograł futbolówkę w szesnastkę, gdzie czekał już dobrze ustawiony Taras Romanczuk. Ukrainiec sprytnie się obrócił i z bliska nie dał większych szans golkiperowi wicemistrzów Polski.

Taras Romanczuk, Edvinas Girdvainis, Marcin PietrowskiPo przerwie podopieczni Michała Probierza grali nieco wolniej, ale nadal dominowali. Bliski szczęścia był Piotr Tomasik. Piłka po jego strzale z rzutu wolnego odbiła się od poprzeczki. Jaga kontrolowała przebieg spotkania, a tempo podkręciła w końcówce. Fantastycznym przerzutem za linię obrony rywali popisał się Taras Romanczuk. Futbolówkę opanował Przemysław Frankowski, który w sytuacji sam na sam nie miał problemów z pokonaniem Szmatuły. Ostatecznie białostoczanie zwyciężyli 2:0.

Jagiellonia, dzięki remisowi Lechii Gdańsk z Pogonią Szczecin (1:1), zajęła fotel lidera ligowych rozgrywek. Piast natomiast zajmuje 11. pozycję.