Eczacibasi zwycięzcą Ligi Mistrzyń!

Trzysetowy pojedynek nie był tak jednostronny jak mogłoby się wydawać. Eczacibasi VitrA Stambuł pokonało Unendo Yamamay Busto Arsizio 3:0 (25:22, 25:20, 25:21) w finale siatkarskiej Ligi Mistrzyń, ale Turczynki o wygraną musiały się bardzo postarać.

I set

Początek pierwszej partii to walka punkt za punkt. Prawdziwe granie rozpoczęło się po pierwszej przerwie technicznej. Wtedy zawodniczki z Włoch osiągnęły kilku punktowe prowadzenie (12:16). Wszystko to zasługa dobrze radzącej sobie w ataku Valentiny Diouf. Siatkarki ze Stambułu nie zamierzały oddać seta bez walki. Trener Eczacibasi dokonał kilku zmian i zaraz wynik się zmienił (17:17). Turczynki po chwili wyszły na prowadzenie (20:19) i dowiozły korzystny rezultat do końca pierwszej odsłony, dając zdobyć Busto Arsizio 21 punktów.

II set

Niesione zwycięstwem w pierwszym secie siatkarki Eczacibasi kontynuowały dobrą grę. Turczynki nie mogły jednak odskoczyć włoskiej ekipie (4:3, 11:10). Znakomita gra Bethanii de la Cruz dała zawodniczkom ze Stambułu chwilę później wyraźne prowadzenie, którego nie dały sobie wyrwać do końca partii (18:13). Choć jeszcze pod koniec seta Włoszki poderwały się do walki to zabrakło konsekwencji w ataku (25:20).

III set

Finał był godny finału. Eczacibasi grało fenomenalnie, ale i ich przeciwniczki nie odstawały poziomem. Turczynki w pewnym momencie osiągnęły przewagę czterech punktów (12:8). Wówczas znów przypomniała o sobie Diouf do spółki z Jekateriną Liubuskiny, które niemal we dwójkę wyrównały stan seta (14:13). Walka punkt za punkt trwała tylko do 20 oczka, wtedy zawodniczki ze Stambułu zdobyły seryjnie kilka punktów (25:21),, kończąc spotkanie i cały mecz wygrywając 3:0.