Copa del Rey. Spacerek Blaugrany na Estadio El Madrigal

FC Barcelona zdominowała grę na Estadio El Madrigal i pewnie pokonała miejscowy Villareal 3:1 w rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Hiszpanii. Dwie bramki dla gości strzelił Neymar. Raz na listę strzelców wpisał się Luis Suarez, Honorowe trafienie dla Villareal zdobył Jonathan Dos Santos. W 65. minucie z boiska za niebezpieczny faul musiał zejść Pina.

Już w 3. minucie Neymar dał prowadzenie Barcelonie. Lionel Messi dośrodkował, a Brazylijczyk pewnym strzałem pokonał Sergio Asenjo. Po tej bramce gospodarze ruszyli do ataku. Ich niemrawe akcje kończyły się jednak w rękawicach Marc-Andre ter Stegena lub poza boiskiem. Dopiero sześć minut przed końcem spotkania Jonathan Dos Santos wykończył centrę Ikechukwu Uche i dał nadzieję kibicom na korzystny wynik.

Drugą połową znacznie lepiej rozpoczęli zawodnicy Luisa Enrique. Najpierw huknął Luis Suarez, a następnie Messi, ale dobrze dysponowany golkiper miejscowych ratował swój zespół przed utratą kolejnych bramek. Gospodarze nieporadnie zachowywali się na połowie Blaugrany i nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego niemieckiego bramkarza Barcy. W 65. minucie Pina brutalnie faulował. Podciął swojego przeciwnika, a Dawid Fernandez Borbalan pokazał pomocnikowi Żółtej Łodzi Podwodnej czerwony kartonik.

Po tym incydencie goście zaczęli coraz groźniej atakować osłabionych piłkarzy Marcelino Garcii Torala. W 72. minucie Neymar okazał się słabszy od Asenjo w sytuacji sam na sam. Chwilę później Luis Suarez wykorzystał znakomite podanie od Javiera Mascherano i dał prowadzenie Dumie Katalonii. Goście dobili Villarreal w samej końcówce spotkania. Xavi zacentrował, a Neymar wpisał się na listę strzelców uderzeniem głową.

Tym samym Barcelona awansowała do wielkiego finału Copa del Rey, w którym zmierzy się z Athlethic Bilbao.