Copa del Rey. Remis w meczu rezerw, Barcelona w wielkim finale

Piłkarze Barcelony zremisowali na Estadio Mestalla z Valencią 1:1 w rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Króla. W pierwszym spotkaniu Duma Katalonii rozgromiła rywala aż 7:0. W finale podopieczni Luisa Enrique zmierzą się z Sevillą.

Już po pierwszym starciu Barcelony z Valencią nikt nie miał złudzeń co do tego, kto zamelduje się w finale Copa del Rey. Katalończycy rozgromili u siebie podopiecznych Garry’ego Neville’a aż 7:0 i raczej niemożliwe wydawało się odrobienie takich strat. Zdawali sobie z tego sprawę obaj szkoleniowcy, którzy desygnowali do gry mocno rezerwowe składy. Poza meczową kadrą mistrzów Hiszpanii znalazło się m.in. trio Messi – Neymar – Luis Suarez.

VALENCIA FC VS BARCELONA FCDo przerwy z jednobramkowego prowadzenia cieszyli się gracze gospodarzy. W 39. minucie do piłki wybijanej na oślep z własnej połowy przez Aderlana Santosa zdołał dojść Alvaro Negredo, który wyszedł sam na sam z golkiperem Dumy Katalonii i zachował zimną krew w tej sytuacji.

FC BarcelonaW drugiej połowie lepiej prezentowała się Valencia. Gracze gości nie potrafili skonstruować akcji, która mogłaby zagrozić dobrze zorganizowanej defensywie przeciwnika. Barcelonie udało się wyrównać w 84. minucie po akcji trzech piłkarzy, którzy weszli na boisko po przerwie. Douglas zagrał w pole karne do wbiegającego Juana Camary, ten odegrał piłkę do środka, a tam całą akcję skutecznie sfinalizował Wilfrid Kaptoum. Dla Kameruńczyka, który zazwyczaj gra w zespole rezerw, to premierowe trafienie dla pierwszego zespołu.

Remisując z Valencią podopieczni Luisa Enrique poprawili klubowy rekord w ilość meczów z rzędu bez porażki. Obecnie gracze Dumy Katalonii mogą pochwalić się serią 29 spotkań bez przegranej. W finale Pucharu Króla zmierzą się z Sevillą. Andaluzyjczycy, bez kontuzjowanego Grzegorza Krychowiaka w składzie, obronili czterobramkową zaliczkę z pierwszego meczu i zremisowali na wyjeździe z Celtą Vigo 2:2.