Copa del Rey. Real poza burtą

Piłkarze Realu Madryt odpadli z rozgrywek o Puchar Hiszpanii. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym obrońcy trofeum zremisowali na własnym boisku z lokalnym rywalem Atletico 2:2 (1:1). W pierwszym spotkaniu triumfowali zawodnicy Atletico 2:0.

Bohaterem rewanżu okazał się Fernando Torres. Wychowanek Atletico, który na początku stycznia powrócił do drużyny z Estadio Vicente Calderon po blisko ośmioletniej przerwie, strzelił dwa gole – już w pierwszej minucie i na początku drugiej połowy. Dla „Królewskich” trafiali Sergio Ramos (20.) i Cristiano Ronaldo (54.).

Torres występował w barwach Atletico w latach 2000-07, grając przez większość tego czasu z opaską kapitana. Co roku był najskuteczniejszym strzelcem zespołu, dla którego łącznie zdobył 82 bramki w 214 meczach.

REAL MADRID VS ATLETICO MADRID

W czwartek zaliczył pierwsze trafienia po długiej przerwie, spychając w cień Portugalczyka Cristiano Ronaldo. Przed pierwszym gwizdkiem napastnik gospodarzy zaprezentował publiczności „Złotą Piłkę FIFA”, nagrodę dla najlepszego piłkarza świata 2014 roku. Ronaldo otrzymał ją także w 2008 i 2013. Kibice odwdzięczyli się skandowaniem jego nazwiska i wielkim transparentem „Cristiano Ronaldo, Złota Piłka”.

W półfinale Atletico zagra z Barceloną, która pewnie pokonała na wyjeździe Elche 4:0, wygrywając w dwumeczu różnicą aż dziewięciu bramek.

Awans do kolejnej rundy wywalczyły już wcześniej Athletic Bilbao, Malaga, Getafe, Villarreal, Sevilla oraz Espanyol Barcelona.