Copa del Rey: Real Madryt blisko ćwierćfinału

Na drodze Los Blancos do 1/4 finału Copa del Rey stanął zespół Osasuny Pampeluna. Królewscy po bramkach Benzemy i Jesego pewnie wygrali i są bardzo blisko awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

W 18 minucie sędzia podyktował rzut wolny dla piłkarzy Realu. Do piłki podszedł Luka Modrić, który wrzucił futbolówkę w pole karne – najwyżej wyskoczył Karim Benzema i uderzeniem głową skierował piłkę do siatki.

Szansę dla drużyny gości w 40 minucie miał Riera ale z 10 metrów uderzył tuż obok słupka bramki Realu.
Do przerwy Real zdecydowanie przeważał i zasłużenie prowadził .

W 53 minucie aktywny w tym meczu Modrić posłał piękne podanie do Benzemy, ale Francuz strzelił tylko w boczną siatkę.

Pięć minut później było już 2:0 dla gospodarzy. Ronaldo wyłozył piłkę Jesemu, który strzałem w długi róg podwyższył wynik tego spotkania.

Chwilę później Real ponownie groźnie zaatakował – tym razem Modrić podał do Ronaldo, który strzelił minimalnie obok słupka.

Real wygrał 2:0 i jest bardzo blisko awansu do ćwierćfinału. Osasuna podejmie Królewskich 15 stycznia.