Copa del Rey: Messi wrócił do gry w swoim stylu

Piłkarze Barcelony wygrali na własnym stadionie z Getafe 4:0 (1:0) w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Hiszpanii.

W pierwszej połowie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Cesc Fabregas popisując się celną główką po mierzonym dośrodkowaniu Pedro. W 62 min Juan Valera sfaulował we własnym polu karnym Pedro. Arbiter bez wąchania podyktował rzut karny, który na bramkę pewnym strzałem pod poprzeczkę zamienił autor pierwszego trafienia. Goście też mieli swoje sytuacje ale pod bramką Barcelony razili nieskutecznością.

Wydarzeniem spotkania był powrót na boisko Lionela Messiego. Gwiazdor „Dumy Katalonii” na boisku pojawił się w 64. minucie (przy stanie 2:0), zmieniając Andresa Iniestę. 26-letni napastnik nie grał od 10 listopada, kiedy doznał kontuzji uda. Argentyńczyk zdążył w tym spotkaniu zdobyć dublet trafiając w 89 i 93 min, ostatecznie ustalając wynik spotkania i raczej przesądzając o awansie swojej drużyny do następnej rundy. Rewanż 16 stycznia.