Copa del Rey: Pewne zwycięstwo Barcelony

Barcelona w półfinale Pucharu Króla wygrała z Realem Sociedad 2:0. Bramki dla Dumy Katalonii strzelali Busquets i Zubikaraia (gol samobójczy).

Podopieczni Martino przystąpili do półfinałowej rozgrywki w optymalnym składzie. Od pierwszej minuty nie zagrali tylko Victor Valdes, Andres Iniesta oraz wciąż kontuzjowany Neymar. Swoim zestawieniem zaskoczył Jagoba Arrasate wprowadzając mało znanych Jona Gaztanage i Joseba Zaldue.

Jako pierwsi groźnie zaatakowali goście. Fatalną stratą popisał się Mascherano, piłkę przejął Carlos Vela. Reprezentant Meksyku dograł piłkę na szesnasty metr gdzie dobrze ustawiony był Griezmann. Francuz uderzył bardzo mocno jednak trafił w dobrze interweniującego Pinto. Odpowiedź Barcelony była natychmiastowa ale Fabregas w dogodnej sytuacji nie był w stanie pokonać bramkarza Sociedadu. Przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę. W 44 minucie do wykonania rzutu rożnego podszedł Pedro. W polu karnym znakomicie odnalazł się Busquets i wpakował piłkę do siatki. Minutę później czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie obejrzał Inigo Martinez i przyjezdni musieli kończyć mecz w dziesiątkę.

Druga część spotkania była mniej porywająca. Barcelona całkowicie zdominowała gości i kwestią czasu wydawały się być kolejne gole. W 60 minucie Fabregas popisał się znakomitym podaniem do Sancheza. Chilijczyk uderzył w słupek, wybić piłkę próbował Elustondo ale zrobił to tak niefortunnie, że trafił nią w Zubikaraia i ta wpadła do bramki.

Barcelona całkowicie kontrolowała przebieg gry, jednak wynik do końca się nie zmienił mimo dogodnych sytuacji. Rewanżowe spotkanie odbędzie się za tydzień w środę o 22.00