Copa del Rey: Messi x2 i Barca gra dalej

Piłkarze Barcelony awansowali do ćwierćfinału Pucharu Hiszpanii. W rewanżowym meczu 1/8 finału wygrali na wyjeździe z Getafe 2:0 (1:0). Tydzień wcześniej Katalończycy pokonali tego rywala na Camp Nou 4:0.

Gra obu drużyn w pierwszych minutach meczu nie zachwycała. Barca stosowała wysoki pressing i uniemożliwiała wyjście z własnej połowy drużynie Getafe. W 19 minucie gospodarze przeprowadzili groźną akcję – po dośrodkowaniu w pole karne Rodriguez uderzył z woleja ale świetną interwencją popisał się Pinto.

Kilka minut później z boiska zszedł Neymar – prawdopodobnie naciągnął ścięgno strzałkowe w prawej stopie. Zastąpił go Alexis Sanchez.

Barcelona pod koniec pierwszej połowy wyszła na prowadzenie – Fabregas zagrał na lewą stronę do Tello, który dośrodkował w pole karne – piłka trafiła do Messiego, który pokonał bramkarza gości.
W 63 minucie Messi przeprowadził kapitalną akcję – minął 3 obrońców, bramkarza i z ostrego kąta wpakował futbolówkę do pustej bramki.

W 70 minucie na boisko wszedł Xavi – był to jego 700 mecz w barwach katalońskiego klubu.
Pięć minut przed końcem spotkania Messi miał okazję na zdobycie hat-tricka jednak z pojedynku sam na sam zwycięsko wyszedł bramkarz gospodarzy – Jordi Codina.

W drugim meczu Real Sociedad pokonał na wyjeździe Villareal 0:1 i również zapewnił sobie awans do 1/4 finału.

Getafe – FC Barcelona 0:2
Messi 43’, 63’.
Villareal – Real Sociedad 0:1
Javier Ros 32’

Wcześniej do najlepszej ósemki rozgrywek zakwalifikowały się: broniący trofeum Atletico Madryt (1:1, 2:0 z Valencią), Racing Santander (0:0, 2:0 z Almerią), Real Madryt (2:0, 2:0 z Osasuną Pampeluna), Espanyol Barcelona (4:2, 0:1 z Alcorcon), Athletic Bilbao (2:0, 0:1 z Betisem Sewilla) oraz Levante (1:0, 0:0 z Rayo Vallecano).

Po dzisiejszych potyczkach poznaliśmy pary ćwierćfinałowe Copa del Rey.