Copa del Rey: Gran Derbi w finale?

Real Madryt pokonał na wyjeździe Atletico Madryt 2:0 i został pierwszym finalistą Copa del Rey. Obie bramki, które padły po rzutach karnych strzelił najlepszy piłkarz świata – Cristiano Ronaldo.

Już w 6 minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla Realu – Ronaldo został podcięty przez Manquilo i padł na murawę. Portugalczyk pewnie wykonał „jedenastkę”.

Pięć minut później Raul Garcia uderzył z dystansu i był bardzo blisko pokonania Casillasa – Hiszpan trafił w słupek.
W 16 minucie Gareth Bale wskutek kontaktu z Insuą przewrócił się w polu karnym i drugi raz w tym meczu Ronaldo stanął sam na sam z Aranzubią – drugi raz się nie pomylił. Atletico – Real 0:2!

Piłkarze Realu kontrolowali druga połowę. Szansę na podwyższenie wyniku miał Gareth Bale, jednak jego strzał z rzutu wolnego obronił Aranzubia. W 73 minucie Ronaldo po wrzutce Carvajala w pole karne przyjął piłkę i uderzył wprost w bramkarza gospodarzy.

Real Madryt został pierwszym finalistą Pucharu Króla. Jutro poznamy rywala Galaktycznych – będzie to Barcelona lub Real Sociedad. Duma Katalonii w pierwszym meczu wygrała 2:0 – wszystko wskazuje na to, że w finale rozgrywek ujrzymy kolejne starcie Realu i Barcy.

Atletico Madryt – Real Madryt 0:2