Copa del Rey: Derby Madrytu w półfinale, Barcelona gromi

Atletico Madryt pokonało na wyjeździe Athletic Bilbao i w półfinale Copa del Rey zmierzy się z Realem Madryt. Awans uzyskała także Barcelona, która rozgromiła Levante 5:1.

Athletic podejmowało na San Mames wicelidera Primera Division – Atletico Madryt. W pierwszych minutach meczu okazję do zdobycia gola miał Diego Costa, Brazylijczyk przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem Athletic.

W 42 minucie drużyna gospodarzy zdobyła bramkę i odrobiła straty z pierwszego meczu. Gola zdobył Artiz Aduriz, który strzałem głową pokonał Timo Courtois. Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części gry podopieczni Diego Simeone doprowadzili do wyrównania – Raul Garcia uderzył z woleja nie do obrony.

W 86 minucie Atletico wyszło na prowadzenie. Diego Costa znów znalazł się sam na sam z bramkarzem – tym razem wykorzystał sytuację, zwiódł Iago i wpakował piłkę do bramki. W półfinale Copa Del Rey Atletico zmierzy się z Realem Madryt.

Atheltic Bilbao – Atletico Madryt 1:2
Artiz Aduriz 42’ – Raul Garcia 55’, Diego Costa 86’.

W drugim meczu ćwierćfinałowym FC Barcelona rozgromiła Levante 5:1. Blaugrana całkowicie zdominowała to spotkanie, zdobywając wszystkie bramki w tym meczu – łącznie z samobójczym trafieniem Sergi Roberto. W półfinale Duma Katalonii zagra ze zwycięzcą dwumeczu Real Sociedad – Racing Santander.

FC Barcelona – Levante 5:1
Adriano 28’, Puyol 44’, Sanchez 50’, 52’, Fabregas 69’ – Sergi Roberto (o.g) 9’.