Copa del Rey. Barca w podwójnej koronie, popis Leo Messiego

FC Barcelona pewnie pokonała Athletic Bilbao 3:1 w finałowym meczu o Puchar Króla. Ozdobą spotkania było pierwsze trafienie Leo Messiego, poprzedzone fenomenalną akcją. Podopieczni Luisa Enrique zdobyli w ten sposób drugie trofeum w bieżącym sezonie. Duma Katalonii wygrała te rozgrywki po raz 27. w historii.

Tegoroczni finaliści Copa del Rey to rekordziści pod względem liczby triumfów w tym pucharze. Barcelona zdobywała go dotychczas 26 razy, zaś Athletic – 23 razy. Ponadto Baskowie mieli także szansę na pierwsze trofeum od 31 lat. Duma Katalonii nie zamierzała jednak odpuszczać tego starcia. Trener Luis Enrique posłał w bój swoją najsilniejszą jedenastkę.

Aktualni mistrzowie Hiszpanii po raz pierwszy trafili do siatki rywala w 10. minucie za sprawą Nyemara. To trafienie nie zostało jednak uznane, gdyż sędzia liniowy dopatrzył się wątpliwego spalonego. W 20. minucie wszystko odbyło się już zgodnie z przepisami.  Wspaniały rajd prawą stroną boiska przeprowadził Leo Messi. Argentyńczyk minął czterech rywali, wpadł w pole karne i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza drużyny przeciwnej.

Barcelona poszła za ciosem i w 36.minucie prowadziła już 2:0. Ivan Rakitić dograł w pole karne do Luisa Suareza, a Urugwajczyk wystawił piłkę jak na tacy Neymarowi, który skierował ją do pustej bramki. Ekipa z Bilbao mogła jeszcze przed przerwą uzyskać trafienie kontaktowe, ale piłka po strzale Inakiego Williamsa tylko musnęła poprzeczkę.

W drugiej połowie Duma Katalonii nie forsowała tempa, co przełożyło się na niewiele okazji bramkowych. Z marazmu wyrwał kibiców Messi, który w 74. minucie zamienił na gola płaskie zagranie z końcowej linii od Daniego Alvesa. Athletic zdołał zdobyć bramkę honorową w 80. minucie gry. Dośrodkowanie z lewej strony boiska w pole karne Barcy posłał Ibai Gomez, a strzałem głową Marca-Andre ter Stegena pokonał Inaki Williams. W końcówce pięknie z kibicami mógł pożegnać się Xavi, ale po jego próbie z rzutu wolnego piłka tylko odbiła się od słupka.

Podopieczni Luisa Enrique zdobyli drugie trofeum w tym sezonie, po wygranej w Primera Division. Baskowie mimo porażki w finale Pucharu Króla zagrają w Lidze Europejskiej, dzięki siódmej lokacie na koniec rozgrywek ligowych.