Copa del Rey. Barca pewnie rozprawiła się z Espanyolem i awansowała do ćwierćfinału

FC Barcelona pokonała na wyjeździe RCD Espanyol 2:0 w rewanżowym meczu 1/8 finału Copa del Rey i w pewnym stylu awansowała do kolejnej rundy rozgrywek. Oba gole dla mistrzów Hiszpanii zdobył Munir El Haddadi.

W pierwszym spotkaniu Blaugrana wygrała z Espanyolem 4:1, dzięki czemu do dzisiejszego spotkania przystąpiła z pokaźną zaliczką. Piłkarze Constantina Galki musieli zwyciężyć bowiem aż 3:0, aby myśleć o awansie do najlepszej ósemki Copa del Rey.

RCD Espanyol vs FC BarcelonaOd pierwszych minut lepiej na boisku prezentowali się gospodarze, jednak to Barca w 10. minucie mogła objąć prowadzenie. Futbolówka bita z rzutu rożnego wpadła pod nogi Lionela Messiego, który trafił wprost w Francesco Bardiego. Na pierwszego gola czekaliśmy do 32. minuty. Wówczas nagrodzony Złotą Piłką Argentyńczyk asystował przy trafieniu Munira El Haddadiego. Do końca pierwszej odsłony wynik nie uległ zmianie.

RCD ESPANYOL VS FC BARCELONAPo zmianie stron Espanyol mógł wyrównać, lecz Felipe Caicedo zabrakło zimnej krwi pod bramką rywali. Następne minuty były bardzo nerwowe. Lepiej prezentowali się gracze Pericos, jednak kolejny cios zadali podopieczni Luisa Enrique. W 88. minucie spotkania zabójczą kontrę wyprowadzili Arda Turan z Aleixesem Vidalem, którą wykończył Munir El Haddadi. Ostatecznie Barcelona wygrała 2:0 i tym samym zameldowała się w  ćwierćfinale Pucharu Króla.

Wcześniej awans do najlepszej ósemki rozgrywek zapewniała sobie Sevilla. Ekipa z Andaluzji, tym razem bez Grzegorza Krychowiakiem w składzie, rozprawiała się w derbach miasta z Betisem, zwyciężając na własnym stadionie 4:0, a w dwumeczu aż 6:0. W innym ciekawym pojedynku Athletic Bilbao pokonało na wyjeździe Villarreal 1:0 i również zagra w następnej rundzie Copa del Rey.