Copa America. Meksyk na remis z Boliwią

Meksyk zremisował z Boliwią 0:0 w drugim meczu grupy A w rozgrywanym w Chile turnieju Copa America. El Tri, którzy występują na południowoamerykańskim turnieju w roli gości, przyjechali nieco okrojoną kadrą, więc bezbramkowy remis z jedną z najsłabszych ekip nie dziwi.

Meksykanie, którzy na Copa America występują gościnnie już po raz dziewiąty w historii, przyjechli do Chile w nieco okrojonym składzie. W kadrze zabrakło takich zawodników jak Carlos Vela, Javier Hernandez, czy Giovanni dos Santos. Mimo wszystko trener Miguel Herrera zapewniał, że nie przyjechał do Ameryki Południowej całkowicie rezerwowym składem i będzie grał o jak najlepszy wynik.

Mexico vs BoliviaOd początku dominowali faworyci tego spotkania – goście z Ameryki Północnej (formalnie gospodarze pojedynku). W 12. minucie dobrą okazję miał Juan Carlos Medina, jednak z czternastu metrów uderzył wyraźnie obok bramki. Dość przypadkowo bliżsi strzelenia gola byli Boliwijczycy. Ricardo Pedriel uderzył z pierwszej piłki po dośrodkowaniu z lewej flanki, a Jose Jesusa Coronę uratował słupek. W 42. minucie groźnie zza szesnastki przymierzył Jhasmani Campos, ale świetnie interweniował Jose Jesus Corona.

Mexico vs BoliviaPo przerwie długo czekaliśmy na jakąkolwiek dogodną okazję. W 67. minucie po świetnej akcji Jesusa Corony do siatki powinien trafić Ernesto Herrera Aguirre, ale niekryty napastnik nie zdołał wykończyć akcji kolegi z drużyny. W końcówce dwukrotnie próbował Vicente Matias Vuoso, jednak w obu przypadkach został zablokowany przez boliwijskich defensorów.

Ostatecznie bramki nie padły i trudno spodziewać się po Meksyku oraz Boliwii awansu do fazy pucharowej. Grupowi rywale – gospodarz Chile oraz Ekwador – z pewnością znajdą większą motywację oraz pokażą nieco więcej umiejętności.